1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

Kullanabileceğiniz En İyi 5 Pazarlama Yöntemi


0

E-ticaret yaparken kullanabileceğiniz en iyi 5 pazarlama yöntemi hangisidir hemen öğren. Etkili pazarlama yöntemi hakkında en iyi 5 bilgiyi derledik. E-ticaret aracığıyla satış yapmak istiyorsanız. Bu yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz.

 • Pazarlama stratejilerinin doğru yapılması
 • Sosyal medya pazarlaması
 • Arama motorlarının optimizasyonu
 • Alışveriş Reklamları
 • Niş Pazarlama
Etkili pazarlama yöntemi
Etkili pazarlama yöntemi

Etkili bir pazarlama yöntemi

E-ticaret satışlarını arttırmak isteyen firmaların ilk olarak yapması gereken şeylerden biri de pazarlama stratejileri geliştirmek olmalıdır. Doğru bir pazarlama yöntemi ile firmalar, ürün tanıtımlarını yapmaları daha da kolaylaşmaktadır. Buna ek olarak; firmalar bu yolları izleyerek insanların hafızalarında yer edinerek markalarının tanınırlığını arttırmaktadır.

Rekabet analizi yapın; rekabet analizi yaparak rakipleriniz hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Ürün fiyatlandırmaları ve sosyal medya hesapları gibi faktörler göz önüne alınarak yapacağınız çıkarımlar ile daha hızlı yol kat etmenizi sağlayacaktır.

Farklı Olun; Rakiplerinizden farklı olun, ürün skalanıza farklı ürünler ekleyin.

Marka İmajınızı Zedelemeyin; Hafızalarda kalan marka ismi ve marka logosudur. Bu sebeple insanların hafızalarında kalan bir marka imajı oluşturun. Bunun için etkili bir marka sloganı kullanabilir ve logo tasarımı geliştirebilirsiniz.

Hedefler Koyun; Firmanız için belirlediğiniz hedefler daha hızlı büyümenizi sağlar. Bu sebeple, satış, pazarlama ve reklam için performans hedefleri koyarak böylelikle çalışan personelinizin işini sahiplenmesini sağlayabilirsiniz.

Arama motorlarında üst sıralarda yer alın

Firmanızın e-ticaret sitesini Google arama motorunda üst sıralara taşıyarak görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. SEO çalışmaları ile daha fazla kişiye e-ticaret sitesine ulaşmanız sağlayarak e-ticaret sitesinde yapılan alışveriş sayısını arttırabilirsiniz.

E-mail pazarlama ile müşteri sadakati kazanmanın yolları

E-ticaret yapan birçok firma daha önce alışveriş yapan müşterilerinin sadık müşteriler haline gelmesi için ara ara e-mail marketing çalışmaları yapmaktadırlar. Böylelikle;

 • Kampanya Tanıtımı
 • İndirimli Ürün Tanıtımı
 • Firma İle İlgili Haberler
 • İnsanlara Haber Veren Blog Çalışmaları

E-marketing uygulamaları en çok gönderilen amil içerikleridir. Firmanız için e-marketing çalışmaları ile müşterilerinizin kampanyalarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

sosyal medya pazarlaması
sosyal medya pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması

Günümüzde birçok kişi sosyal medya aracılığıyla paylaşım yapmakta arkadaşlarıyla bağlantı kurmak için sosyal medyada zaman geçirebilmektedir. İnsanların en çok zaman geçirdiği mecralarda paylaşım yaparak tanınırlığınızı arttırarak ve insanların markalarınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte sosyal medya platformlarında yayınladığınız ürün reklamları, kampanya reklamları gibi reklam çeşitleriyle daha fazla ürün satışı yapabilirsiniz.

E-ticarette satış yapmak istiyorsanız, facebook, instagram, twitter gibi uygulamalarda markanız için bir hesap oluşturarak paylaşım yapmaya başlayın.

Alışveriş reklamlarınızda ürünleri tanıtın

Alışveriş reklamlarında ürünlerinizi tanıtarak daha fazla kişiye hitap edip tanınırlığınızı arttırabilirsiniz. Böylelikle reklamlar aracılığıyla bilinirliğinizi arttırarak daha fazla satış yapabilirsiniz. Alışveriş reklamları için Google Adwords, Facebook Business, Instagram gibi sosyal platformlarda satış odaklı kazanç sağlayabilirsiniz.

Viral pazarlama ile daha fazla tanının

Viral pazarlama, hem anlatılarak hem de sosyal medya aracılığıyla yapılan bir pazarlama yöntemidir. Bu yöntem ile hızlı yayılmayı, marka algısı oluşturmayı ve bilinirlik oluşturmayı hedefler. Viral pazarlama sayesinde tanınırlığınızı arttırarak markanızı geliştirebilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir