10 milyondan fazla üyesi bulunan Hopi, kendi pazar yerini kuruyor

10 milyondan fazla üyesi bulunan Hopi, kendi pazar yerini kuruyor. Hopi alışveriş sitesinin kendi pazaryerini nasıl kuracağını öğrenmek için hemen tıkla.

10 milyondan fazla üyesi bulunan Hopi, kendi pazar yerini kuruyor
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz

Mobil sadakat uygulaması Hopi, yakın zamanda kendi platformu içinde pazar yeri kuracak. Hopi'de direkt ürün satışı mı olacak, yoksa buradaki yaklaşım Maximum Mobil'in yaptığına mı benzeyecek şu anda bilmiyoruz.

Son dönemde birçok marka, e-ticaret sitelerini pazar yerine dönüştürmeye başladı. Geçtiğimiz kasım ayında ayakkabı satış mağazası FLO'nun e-ticaret sitesini pazar yerine dönüştürdüğünü; geçtiğimiz hafta ise Teknosa'nın bünyesinde pazar yeri oluşturma konusunda yatırım yapılması kararını aldığını sizlere aktarmıştık.

Şimdi ise Flo, Teknosa gibi şirketlerden farklı olarak mobil sadakat uygulaması Hopi'nin yakın zamanda kendi platformu içinde pazaryeri kurarak ürün satışına başlayacağını öğrendik.

Ancak bu konuda yaklaşımın nasıl olacağı henüz belirsiz. Hopi CEO'su Yalın Özcan, Hopi’nin 6. yaşına dair yaptığı açıklamada 13 milyon üye hedefinin dışında yeme içmeden teknolojiye, hazır giyimden, akaryakıt ve gıdaya kadar farklı sektörlerden 180’den fazla üye markası bulunduğunu söyledi. Bu kadar marka ile çalışan Hopi'de direkt ürün satışı mı olacak, yoksa buradaki yaklaşım Maximum Mobil'deki Gördüm Aldım'a mı benzeyecekşu anda bilmiyoruz. Boyner Grup’un Nisan 2015 yılında kullanıcılarla buluşturduğu Hopi'nin kardeş şirketi diyebileceğimiz Morhipo'da farklı satıcılar bulunsa da, henüz giriş aşmasında bir pazaryeri iken Hopi tarafından bu adımın gelmesi, nasıl pazar yeri olacağına dair izlenim veriyor. Kullanıcının ödeme bilgilerini ve adresini kendinde tutup e-ticaret sitelerinden yapılacak alışverişlerde güvenlikle birlikte sadakat servisi sunması ve katma değerli servis odağında pazar yeri olması pek muhtemel.

Bunun haricinde öne çıkan diğer rakamlara bakacak olursak Hopi, bugüne kadar üyelerine 480 milyon paracık kazandırdığını açıkladı. Sadece 2020 yılında Hopi üyelerinin yaptıkları alışverişlerle 55 milyondan fazla Paracık kazandığını söyleyen Hopi CEO’su Yalın Özcan, üyelerine bugüne kadar 180’den fazla markada 17 binden fazla kampanya sunduklarını belirtti. Özcan, Hopi’ye müşteri ihtiyaçlarını 360 derece karşılayacak özellikler eklemeye devam edeceklerini de söyledi.

 

Kaynak: https://webrazzi.com/2021/04/27/10-milyondan-fazla-uyesi-bulunan-hopi-kendi-pazar-yerini-kuruyor

bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz
e-ticaretsitesi.com Online E-Ticaret Rehberi. E-ticareti kendi sitesinde ve pazar yerlerinde deneyimlerek öğrenen, öğrendiklerini paylaşan, paylaşmanın kazanmak olduğuna inanan bir blog yazarı. Ne demiş Steve Jobs "Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun…”