1. Anasayfa
 2. İnstagram

İnstagram Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?


0

İnstagram silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir öğrenmek ister misin? Dünyanın en popüler uygulamalarından biri şüphesiz İnstagram uygulamasıdır. Sürekli yeni özellikler geliştiren instagram yakın zamanda yeni bir özellik duyurdu. Bu yeni özellik silinen bir İnstagram paylaşımını, hikaye, İGTV videoları ve reels videolarını 30 gün içerisinde geri getirebilen “Yakın zamanda silinenler” ismine sahip.

İnstagram silinen fotoğraflar
İnstagram silinen fotoğraflar

İnstagram silinen fotoğrafları geri getirme özelliği niçin geliştirildi?

İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme özelliği geliştirilmesinin ana nedeni aslında şudur. İnsanlar geçmişte paylaşmış oldukları güzel anıları tekrar tekrar görmek, paylaşmak istiyor. Buda uygulamaya daha çok veri ve trafik kazandırıyor. İnstagramın ana firması olan Facebook bunun için Hikayelerin oluştur kısmına Anılar sekmesini ekledi.

Kullanıcılara sürekli bildirimlerde bulunan Facebook böylece  daha fazla etkileşim almaya başladı. Kullanıcı deneyimi açısından önceden paylaşılmış olan eski paylaşımların her zaman erişilebilir ve tekrar paylaşılabilir olmasının önemini bilen firma bu özelliği instagram için de uyarladı diyebiliriz. İşte Silinen ögelerin geri getirilmesi özelliği de bu düşüncenin bir parçası.

İnstagram silinen fotoğrafları geri getirme özelliği ne zaman kullanılabilecek?

Bu özellik özellikle hesapları kötü kişiler tarafından ele geçirilen ve yanlışlıkla bir paylaşımı silen kişiler için geliştirilmiş. Bir hesabı ele geçiren kişilerin ilk yaptığı için ele geçirdiği hesaptaki paylaşımları silmek oluyor.

Silinen paylaşımları geri getirme özelliği bu günden itibaren kullanılabilecek. Bir instagram kullanıcısı bir içeriği kalıcı olarak silmek veya silinen bir paylaşımı geri getirmek isterse kısa mesaj veya e-posta doğrulaması ile bu özelliği kullanabilecek.

İnstagram da silinen bir paylaşım 30 gün süreyle saklanacak. Silinen bu paylaşım “yakın zamanda silinmiş” başlığı altında depolanacak ve 30 gün dolduktan sonra geri getirilmeyen paylaşımlar otomatik olarak silinecek. Böylece kullanıcının silinen bir paylaşımı geri getirmesi için 30 gün zamanı olacak.

İnstagram silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir?

İnstagramın son güncellemesiyle gelen, sizin tarafınızdan veya başkaları tarafından silinen paylaşımları instagram silinen fotoğrafları geri getirmek özelliğini kullanarak geri getirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

İnstagram Silinen Fotoğraflar nasıl Geri Getirilir
İnstagram silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir 1

1- Instagram uygulamasını açın ve ‘Ayarlar’ sekmesine tıklayın.

İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
İnstagram silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir 2

2- Açılan listeden ‘Hesap’ sekmesine tıklayın.

İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
İnstagram silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir 3

3- Gelen ekrandan ‘Son Silinmiş’ e tıklayın.

İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
İnstagram silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir 4

Bu günden itibaren kullanılmaya başlanan instagram silinen fotoğrafları geri getirme özelliği sizin hesabınızda görünmüyor ise kullandığınız İnstagram uygulamasının güncellenmesi gerekip gerekmediğini Google Play veya Apple Store’den kontrol edin.

İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
İnstagram silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir 5

Eğer güncelleme yapmanız gerekiyor ise uygulamayı güncellemeniz halinde instagram silinen fotoğrafları geri getirme özelliği sizin hesabınızda da aktif olacaktır.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir