1. Anasayfa
 2. Ajans Haberleri

Hopi, Kendi Pazar Yerini Kuruyor


0

Mobil sadakat uygulaması Hopi, yakın zamanda kendi platformu içinde pazar yeri kuracak. Hopi’de direkt ürün satışı mı olacak, yoksa buradaki yaklaşım Maximum Mobil’in yaptığına mı benzeyecek şu anda bilmiyoruz.

Son dönemde birçok marka, e-ticaret sitelerini pazar yerine dönüştürmeye başladı. Geçtiğimiz kasım ayında ayakkabı satış mağazası FLO’nun e-ticaret sitesini pazar yerine dönüştürdüğünü; geçtiğimiz hafta ise Teknosa’nın bünyesinde pazar yeri oluşturma konusunda yatırım yapılması kararını aldığını sizlere aktarmıştık.

Hopi kendi pazar yerini kuruyor
Hopi kendi pazar yerini kuruyor

Şimdi ise Flo, Teknosa gibi şirketlerden farklı olarak mobil sadakat uygulaması Hopi‘nin yakın zamanda kendi platformu içinde pazaryeri kurarak ürün satışına başlayacağını öğrendik.

Ancak bu konuda yaklaşımın nasıl olacağı henüz belirsiz. Hopi CEO’su Yalın Özcan, Hopi’nin 6. yaşına dair yaptığı açıklamada 13 milyon üye hedefinin dışında yeme içmeden teknolojiye, hazır giyimden, akaryakıt ve gıdaya kadar farklı sektörlerden 180’den fazla üye markası bulunduğunu söyledi.

Bu kadar marka ile çalışan Hopi’de direkt ürün satışı mı olacak, yoksa buradaki yaklaşım Maximum Mobil‘deki Gördüm Aldım’a mı benzeyecekşu anda bilmiyoruz. Boyner Grup’un Nisan 2015 yılında kullanıcılarla buluşturduğu Hopi’nin kardeş şirketi diyebileceğimiz Morhipo‘da farklı satıcılar bulunsa da, henüz giriş aşmasında bir pazaryeri iken Hopi tarafından bu adımın gelmesi, nasıl pazar yeri olacağına dair izlenim veriyor.

hopi
hopi

Hopi kendi pazar yerini kuruyor

Kullanıcının ödeme bilgilerini ve adresini kendinde tutup e-ticaret sitelerinden yapılacak alışverişlerde güvenlikle birlikte sadakat servisi sunması ve katma değerli servis odağında pazar yeri olması pek muhtemel.

Bunun haricinde öne çıkan diğer rakamlara bakacak olursak Hopi, bugüne kadar üyelerine 480 milyon paracık kazandırdığını açıkladı. Sadece 2020 yılında Hopi üyelerinin yaptıkları alışverişlerle 55 milyondan fazla Paracık kazandığını söyleyen Hopi CEO’su Yalın Özcan, üyelerine bugüne kadar 180’den fazla markada 17 binden fazla kampanya sunduklarını belirtti. Özcan, Hopi’ye müşteri ihtiyaçlarını 360 derece karşılayacak özellikler eklemeye devam edeceklerini de söyledi.

Kaynak: https://webrazzi.com/2021/04/27/10-milyondan-fazla-uyesi-bulunan-hopi-kendi-pazar-yerini-kuruyor

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir