1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

Girişimciler Neden E-ticaret Sitesi Kurmalı


0

Girişimciler neden e-ticaret sitesi kurmalı sorusunun cevabı bu makalede. Gelişen dünya ile her şey dijitalleşmiş hale geldi. Korona virüsten sonra mecburi olarak neredeyse her şey dijitalleşti. Ev gereçleri için bile alışverişi internet üzerinden yapıyoruz. Bu yönden, ticarete atılmak isteyen girişimciler için iyi bir fırsat olabilir. Girişimciler Neden E-ticaret Sitesi Kurmalı? Sorusunun cevabını bu şekilde verebiliriz.

 Girişimci olmanın yollarından biri de dünyaya ayak uydurarak yeni sistemleri denemektir. Bu anlamda e-ticaret mantıklı bir yol olabilir. Girişimciler için bir taraftan risk teşkil ederken bir taraftan da akıllıca adımlar atmaları gerekir. Bu da girişimci bir kimsenin sahip olması gereken iki önemli özelliktir. Gereken kar ve zarar karşılaştırmaları yapılarak doğru adımlar atılabilir.

7-24 satış yapabilme

Girişimcilerin hoşuna gidebilecek özelliklerden biri de her saatte para kazanmaktır. Nerede olursanız olun satışlarınız her saat her dakika gerçekleşecektir. Alt yapı konusunda sıkıntı yaşamaz iyi bir alt yapınız var ise sizin sınırsız satış yapabilme imkanınız olacaktır.

girişimciler neden e-ticaret sitesi kurmalı
girişimciler neden e-ticaret sitesi kurmalı

Düşük bütçe ile yüksek kazanç sağlama

E-ticaret risk teşkil ediyormuş gibi bilinse de gerekli olan tüm incelemeleri yapan ve bu sistemi öğrenen kişilere fayda sağlayabilir. Dükkan açma, kira ödeme ve çalışan maaşları hesaba katılarak düşük bütçe ile yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken web sitesi açmak olacaktır.

Büyük kitlelere ulaşma

Akıllı bir girişimcinin hayal dünyası geniş olmalıdır. Bu noktada e-ticaret girişimcilere pek çok iş imkanı sunar. Fiziki ticaret ortamında bulunan kitle genişliği ile e-ticarette hitap edilen kitle genişliğinin karşılaştırılmasıdır. E-ticaret alıp satma anlamına gelmekte olduğundan dünyanın herhangi bir yerinde olan müşterilere ulaşma imkanı tanımaktadır. Müşteri konusunda belli bir sınırlama bulunmamaktadır.

Aradığını kolaylıkla bulma

E-ticarette tek bir tuşla istediğiniz her şey önünüze gelmektedir. Yani farklı yerdeki ürünleri almak için farklı mağazalara gitmenize gerek kalmamaktadır. Tek bir tuşla istediğiniz giyim, ev dekorasyonu ya da kişisel bakım ürünlerine ulaşabiliyorsunuz. E-ticaretin tercih edilme sebebi tam olarak budur.

Mağazaları tek tek gezmek yerine olduğu yerden aradığı ürünlere ulaşıp evine kargo ile gönderilmesini sağlamaktır. Gelecekte bu tip uygulamaları daha fazla kullanacağımızı düşünürsek bu alanda girişim faaliyetlerinizi gerçekleştirmek doğru bir yol olacaktır.

Dijital reklam fırsatları

Günümüz çağında git gide dijital dünyaya ayak uydurarak internette iş kurmak bu açıdan faydalı olacaktır. E-ticaret ve girişimcilik bir arada düşünüldüğünde dijital reklamcılıktan faydalanma düşüncesi doğru olacaktır. Dijital reklamlar ile hedef kitlenize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yayınlayacağınız farklı çeşit reklam önerileri bulunmaktadır. Vereceğiniz ilk reklamlar banner olabilir. Banner reklamlar ile web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların karşısına sizin yayınladığınız reklamlar çıkabilir. Bunun yanı sıra; birçok sosyal medya platformuna reklam verebilirsiniz. Kullanıcı sayısının fazla olması nedeniyle reklam yaparken Facebook’u tercih edebilirsiniz.

Bunun daha birçok nedenden dolayı girişimciler e-ticaret sitesi kurmalı ve işlerini büyütmelidir.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir