Online Satış, Alışveriş Sitesi Nasıl Açılır?

Online satış sitesi açmak için gerekli tüm bilgiler bu makalede. E-ticaret yöntemi ile satışa yeni başlayacak kişinin için öncelikle bir firmasının olması gerekiyor. Online alışveriş sitesi kurmak için gerekenler dediğimizde, en başta vergi mükellefi olmak gerekiyor.

Eğer bir firmanız yoksa üzülmeyin adi ortaklık kurmak veya şahıs şirketi kurmak sizin için en düşük maliyetli ve en kısa süren seçenek olacaktır.

Online Satış Sitesi Nasıl Kurulur?

Pandemi ile birlikte bir çok işletme zorunlu olarak kapalı kaldı. Kapalı olan firmalar alternatif satış yöntemi olarak e-ticarete yöneldi. Mantiken fiziksel ticaretle benzerlik gösterse de e-ticaret yapmak başlı başına bir iş. Bu alan da faaliyet göstermek için sanıldığı gibi teknik bilgi bilmek zorunda değilsiniz.

Var olan e-ticaret yazımları teknik anlamda mükemmele yakın kodlandığı için sizi bu dertten kurtarıyor. Bunun yanında e-ticaret nedir, nasıl yapılır, e-ticaret muhasebesi nasıldır, e-fatura nedir gibi temel konularda bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Online satış sitesi kurmak kurmak için mutlaka vergi levhanızın olması gerekiyor. Vergi levhası almak içinse basit usulde de olsa bir firma kurmuş olmanız gerekmekte. Sahip olacağınız vergi levhası size sanal pos alırken, kargo anlaşması yaparken, e-fatura başvurusu yaparken lazım olacak.

İnternet sitesi açma aşamasında karar vereceğiniz bir diğer konuda hangi e-ticaret yazılımı kullanacaksınız onu belirlemek. E-ticaret yazılımları ücretsiz ve ücretli olarak ikiye ayrılıyor.ücretsiz yazılımlar içerisinde ilk akla gelen ve en çok kullanılan Opencart e-ticaret yazılımı. Ücretli yazılımlar içerisinde ise bir çok firma bulunmakta.

Karar vermeden önce bu firmaların yazılımlarını iyi araştırmalı, demolarını iyice kullanmalısınız. Her e-ticaret firması satın almadan önce 15 gün, 30 gün gibi demo kullanım hakkı sunmakta.

online satışPin

Online Satış Sitesi Kurma Maliyeti Nedir?

Alışveriş sitesinde bulunan özelliklere göre alışveriş sitesinin maliyetleri değişebilir. Son zamanlarda akıllı E-ticaret sitesinin maliyeti ortalama aylık 125-175 TL. Maliyetten başlar, 450-700 TL.’ye kadar çıkabilir. Bu işe yeni başlıyorsanız, hem minimum hem de mantıklı sermaye ile yapabileceğiniz bir paketi tercih etmenizi öneriyoruz.

E-ticaret paketlerini inceleyebilir, dilerseniz 15 gün boyunca da ücretsiz kullanabileceğiniz kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Ondan sonra karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Bedava Veya Ücretsiz Alışveriş Sitesi Kurmak Mümkün Mü?

Normal hayatınızda ticaret yapmaya karar verdiğinizde nasıl fiziki mağazaya ihtiyaç duyup kiralamanız gerekiyorsa, alışveriş sitesi açmak içinde, belirli maliyetleri karşılamanız gerekecektir. Yani Ücretsiz alışveriş sitesi kurmak mümkün mü? Sorusuna vereceğimiz cevap maalesef hayırdır.

Bu maliyetleri maddeler haline getirilmek gerekirse;

  • Alan adı (domain) maliyeti, uzantısına göre fiyat farklılığı gösterebilir. örnek; .com, .net .org
  • Hosting maliyeti/Düzgün ve kaliteli hosting maliyeti yıllık 250TL ila 400TL arasında değişebilir
  • Siteniz için Güvenlik Sertifikası https sertifikası

Bu maliyetlerin toplamı ise yıllık 2000 – 2500 arasında değişkenlik gösterebilir.

Oyla! post

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Photo of author

eticaretsitesi

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.
Yorum yapın