1. Anasayfa
 2. Entegrasyonlar

N11 Entegrasyon Nedir, Avantajları Nelerdir?


0

N11 entegrasyon nedir, avantajları nelerdir? sorusunun cevabı bu makalede. Firmalar kendi sanal satış sitelerini son derece kitlelere duyurmak amacıyla N11 e-ticaret entegrasyonu hizmeti alıp etkileşim oranlarını arttırabilirler.

Özellikle KOBİ’ler için büyük bir fırsat olarak kabul edilen N11, Trendyol, HepsiBurada ya da Gittigidiyor gibi pazaryerleri Türkiye’deki e-ticaret hacminin büyük oranını karşılar. N11, 2013 yılı itibariyle pazara son derece hızlı bir giriş yapıp, kendine fazlasıyla güçlü bir pazaryeri ortamı yakalamıştır.

N11 entegrasyon nedir?
N11 entegrasyon nedir?

Pek çok firmayı da kısa süre içinde geride bırakmayı başarır. Her ay ortalama 80 milyon ziyaretçisi ile Türkiye’nin önde gelen sanal alışveriş siteleri arasında yer alır. N11’in güçlü pazarında sunulan fırsatlardan yararlanmak isteyen eticaret sitesi sahipleri, N11 entegrasyonu sağlayıp kendi ürünlerini, hizmetlerini ya da başka markalara ait olan sattıkları ürünleri bu kanal aracılığıyla müşterilerine kolay bir şekilde ulaştırabilirler.

Eticaret sitesi sahipleri N11 pazaryeri entegrasyonu sayesinde sanal mağazalarında yer alan ürünleri N11’in panelinde listeleyip daha çok kullanıcıyla buluşturabilirler. Ürünlerin açıklamaları, görselleri ve fiyatları yapılan entegrasyonla otomatik şekilde pazaryerlerinde görüntülenir.

Sadece bir tek panel üzerinden siparişleri takip ederek bütün kargo bilgileri de yine tek bir panel üzerinden sisteme girilir. Pazaryeri entegrasyonları ile beraber kargo entegrasyonları da kullanıp, alınan bütün siparişlerin gönderim gibi süreçleri de hız kazanır. Ürünler için fiyatlandırma işlemleri N11 paneli üzerinden yapılabilir.

Bununla beraber ürünler ile alakalı değiştirmek istediğiniz bütün bilgileri de kolay bir şekilde panel üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca N11 gibi tüm pazaryerlerinde müşteriler alışveriş yaptıkları mağazaları puanlayıp yorum yapabildikleri için müşterilerle aktif olarak  iletişim halinde olmak önem arz eder.

Bir müşteri olumsuz bir yorum yaptığı zaman, müşterilerin yaşamış oldukları deneyimlerini iyileştirmek adına çaba gösterilmesi gerekir. Bu sayede N11’de kendi mağaza puanınız artış göstererek daha fazla kişiye satış yapma şansınız da artar.

Pazar yeri entegrasyonu nedir?

Sanal pazaryerleri, çok sayıda firmanın bir arada satış yapma imkanlarının olduğu web siteleridir. E-ticaret sektöründe yer almak isteyen kişiler kendi sanal mağazalarını oluşturup daha fazla kullanıcıyla buluşup markalarının bilinirliklerini artırmak adına pazaryerlerini tercih eder.

Yazılım firmalarının büyük bir kısmı müşterilerine pazaryeri entegrasyonları hizmeti sunar. Bu sayede firma sahipleri hiçbir işlemle uğraşmadan direkt olarak istedikleri pazaryerinde satış yapma imkanı elde edebilirler. Pazaryeri entegrasyonları ile daha az maliyet ile daha fazla satış yapılabilir.

İşlerin normalden daha hızlı şekilde ilerlemesine imkan sunan entegrasyon sistemleri ile gerek kargo takibi gerek ürün kontrolü gerekse de farklı ödeme yöntemlerinden yararlanılabilir.

n11 entegrasyon
N11 Entegrasyon

N11 e-ticaret entegrasyonunun avantajları nelerdir?

N11 e-ticaret entegrasyonu firmalara farklı açılardan pek çok avantaj sağlar. Bu avantajlardan bahsetmek gerekirse;

 • Son derece geniş olan satış kanalı sayesinde, e-ticaret sitelerinin en güçlü araçlarından biri olma özelliği taşır.
 • Büyümek isteyen e-ticaret siteleri açısından vazgeçilmez bir kanal olarak kabul edilir. Çünkü akış oranının fazlasıyla yoğun olduğu bu kanalda, kendi markalarını duyurmak ya da ürünlerinin satışlarını gerçekleştirmek bakımından doğru bir adım sayılır.
 • Tek bir panel üzerinden bütün faturalama ve sipariş işlemleri yönetilebilir.
 • Yapmış olduğunuz bütün güncellemeler ve ürünlerin stok durumları eş zamanlı olarak yenilenir.
 • Hem hızlı hem de kolay hizmet sayesinde zaman bakımından tasarruf etmiş olursunuz.
 • Ürünlerin satış oranlarını panelde görebildiğiniz için hangi ürüne ne kadar oranda yatırım yapmanız gerektiğini daha net bir şekilde görme imkanınız vardır.
 • Farklı ödeme araçlarının kullanılabilmesi, müşterilerin ödeme noktasında sayfanızdan ayrılma oranını alt seviyeye indirir.
 • Sunulmuş olan altyapılar sayesinde firmalar sorunsuz olarak satışlarını yapar.
 • Kullanıcıların yaptıkları yorumlar sayesinde ürünlerde herhangi bir sorun olmaması durumunda çok sayıda müşteri olumlu yorumlar yaparak daha çok müşteri kazanmanızı sağlar.
 • Sadece yorumlarla değil firmalara verilmiş olan puanlarla da müşterilerin alışveriş yapma oranlarını etkileyip daha çok kişiye ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Yapacağınız indirim ve kampanya dönemleri N11 ana sayfanızda görüntülenip gün içerisinde yüz binlerce kişiye ulaşılması sağlanır.
 • Bütün işlemler otomatik şekilde ilerlediği ve yine otomatik şekilde takip edildiğinden dolayı satışı yapılan ya da iadesi olan ürünlerin takibinin ekstra yapılmasına gerek kalmaz.
 • Fatura bilgileri de yine tek e-arşiv üzerinde toplanır.

Pazar yeri entegrasyonları sayesinde rakip analizlerini daha kolay yapın

Ticaret yapan kişilerin ya da firmaların rakiplerini analiz etmeleri son derece önemli bir konudur. Fiziki mağazalarda rakip analizi yapmak çok daha zorken eticarette rakiplerin analizi yapmak çok daha kolay olur. Bunun sebebi ise internet üzerinden bütün firmaların sıralanıp arama motorlarında rahat bir şekilde bulunabilmesidir.

İnternet üzerinden spor ayakkabısı satacağınız zaman, arama motoruna spor ayakkabısı yazdığınızda karşınıza çıkan bütün firmalar aslında sizin rakibiniz olur. Pazaryerlerinde satış yaparken sektörde yer alan diğer firmaların da takibinin yapılması gerekir.

Rakip firmaların satmış olduğu ürünleri, ürünlerin fotoğraflarını, ürünlerin fiyat aralıklarını, indirim ve kampanya dönemlerini takip edip, bu konuda başarılı olan rakipleri örnek alabilirsiniz. Aynı zamanda rakiplerinizin zayıf yönlerini de  belirleme şansınız vardır. Yaptığınız araştırmalar neticesinde kendi firmanız için doğru yönde geliştirme ve iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir