1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

Startup Hukuku Nedir?


0

Girişimcilerin dikkat etmesi gerekenler nelerdir, startup hukuku nedir? cevabı bu makalede. Gişirimcilik uzun soluklu bir maraton. Bu maratona çıkmadan önce ne kadar bilgili, donanımlı olursanız o derece dayanıklı ve başarılı olursunuz.

Girişimcilik yolculuğunda pazarlama, hukuk, muhasebe, lojistik, personel yönetimi gibi onlarca bilgi kategorisi var. Girişimciler genelde bu kategorilerden hukuk kısmını ihmal etmekte, en sona bırakmakta. Oysaki en başta temele hukuğu yerleştiren girişimler daha uzun soluklu oluyor.

Ama ülkemizde girişimcilik, e-ticaret hukuku, start-up hukuku gibi alanlarda hukuki zemin sağlam olmadığı gibi bu alanlarda bilgili, kendini yetiştirmiş avukat sayısıda fazla değil.

start-up hukuku
start-up hukuku

Oplog Youtube kanalı girişimciler ve start-up firmaları için danışmanlık hizmeti veren Avukat Aybala Kurtuldu ile güzel bir söyleşi gerçekleştirmiş. Bu söyleşide start-up hukuku nedir, start-up nedir, girişimcilik nedir, girişim kurulurken nelere dikkat edilmeli, gizlilik sözlşemesi nedir, marka konumlandırma nedir gibi girişimcilerin işine yarayacak çok önemli bilgiler bulunmakta.

Oplog Youtube kanalına https://www.youtube.com/channel/UCO7X-JAjCTrEBcJNSLbgU5g adresinden abone olabilirsiniz.

Start – Up Hukuku Nedir? – Girişimcilerin dikkat etmesi gerekenler.
Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir