Kendimize Ait E-Ticaret Sitesinden Satış mı? – Yoksa Pazaryerleri üzerinden satış mı ?

Çokça merak edilen “kendimize ait e-ticaret sitesinden satış mı?, yoksa pazaryerleri üzerinden satış mı?” sorusuna cevap veriyoruz. Bir çok kişi pazaryerlerinde mağaza açmak, ürün satmak için uzun uğraşlar veriyor.

Mağazasını açıp, ürünlerini ekleyerek satışa başlıyor. Üye olurken imzalamış olduğu komisyon oranları başlangıçta sorun edilmiyor. Zamanla satışlar geldikçe pazaryerleri bu satışlardan komisyonlarını kesip kalan parayı satıcının hesabına aktarıyor.

Aktarıyor ama asıl sorun burada başlıyor. Satıcılar kesilen bu komisyonun fazla olduğunu düşünüp, kendi web sitemi açıp orada satış yapsam daha mı iyi olur hesaplarını yapıyor.

Kendi e-ticaret sitenizden mi yoksa pazaryerlerinden mi satış yapmak daha karlıdır sorusu bütün satıcılar tarafından soruluyor. Bu sorunun cevabı bakış açınıza göre değişir. İki satış yerinin de birbirine avantajları vardır.

Pazaryerlerinin devasa bütçeleri olduğu için reklam sorunları, teknik işler ve yazılım geliştirme için teknik eleman sorunları, müşteri hizmetleri sorunları yoktur. Buralarda satış yaparsanız pazaryeri sizin yerinize reklam yapar. Kullandığınız yazılımı geliştirir. Kalabalık bir müşteri temsilcisi çalışanları vardır. Burada satış yapmakla bu hizmetlere de sahip olursunuz.

e-ticaretPin
e-ticaret

Kendinize ait e-ticaret sitesinin marka olması için her ay düzenli reklam bütçesi ayırabilecekseniz, depo, lojistik ve müşteri hizmetleri tarafında sorunsuz hizmet verebileceğinizi düşünüyorsanız kendi e-ticaret sitenizden satış yapabilirsiniz tabi. Ama teorikte güzel olan bu düşünce pratikte çok da mümkün olmuyor.

İşte bütün bu soruları yaşamış, deneyimlemiş satıcılardan bazıları deneyimlerini Youtube platformunda cevaplıyor. Bunlardan biride Can Horuz. Can bey Youtube kanalında e-ticaret yapmak isteyenler için tecrübelerini paylaşıyor.

E-ticaret yapan birinin tecrübelerini dinlemek yaşayabileceğiniz muhtemel sorunları çözmek anlamında faydalı olur diye düşünüyoruz. İşte yukarıda bahsedilen “Web sitesinden satış mı ? Pazaryerleri üzerinden satış mı?” sorusunu kendi tecrübeleri ışığında cevaplıyor.

Can Horuz beyin Youtube Kanalı adresi https://www.youtube.com/channel/UCIj2OHg4RNgQGFscmdr3xNA Bu adresten kanalına abone olabilirsiniz.

YouTube video
Web sitesinden satış mı ? Pazar alanları üzerinden satış mı?
Bu makaleyi de mutlaka oku!

Pazar yerleri mi e-ticaret sitesi mi

Oyla! post

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Photo of author

eticaretsitesi

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.
Yorum yapın

1