1. Anasayfa
 2. E-ticaret Yazılım

Opencart Nedir? – En Detaylı Rehber

Opencart nedir, Opencart nedir ne işe yarar, Opencart ile neler yapılabilir, Opencart Türkçe kullanabilirmiyim, Opencart tema seçenekleri, Opencart modülleri nelerdir hemen öğren.


0

Ücretsiz e-ticaret yazılımı Opencart hakkında her şey bu makalede. Son yılların gözde sektörü e-ticaret olduğu bir gerçek. Pandemi ile birlikte özellikle sokağa çıkma yasaklarının etkisiyle insanların ihtiyaçlarını temin etmek için online alışverişe yönelmesi hem de can sıkıntısından alışveriş yapmaları e-ticaretin popülaritesini artırmıştır.

E-ticaretin bu yükselişini gören pek çok firma ve kişi işini internete taşımak ve ürünlerini, hizmetlerini kolaylıkla müşterilerine sunmak için e-ticaret sitesi açmak için harekete geçti. E-ticaret sitesi açmak için web sitesi tasarım ve kodlama bilgisi gibi özel yetkinliklerin olması, yüksek maliyetler gerektirmesi gibi nedenler e-ticaret sitesi sahibi olmak isteyen kişi ve firmaları zorlayabiliyor.

Son zamanlarda yazılım alanındaki gelişmeler sayesinde zor süreçler ile yorulmadan, yüksek maliyetlere girmeden açık kaynak yazılımlar ile e-ticaret sitesi açmak oldukça kolaylaştı.

Bu makalemizde kolayca e-ticaret sitemizi açmayı sağlayan, ücretsiz hazır e-ticaret yazımları içerisinde oldukça popüler olan Opencart e-ticaret yazılımı hakkında bilgiler vereceğiz.

opencart nedir
opencart nedir

Opencart nedir?

OpenCart, kısaca çevrimiçi bir alışveriş yönetim yazılımıdır diyebiliriz. Ancak detaylı tanımlamak gerekirse e-ticaret yapmak isteyen kişi ve firmalar için gerekli olan açık kaynak kodlu, PHP tabanlı ve ücretsiz olarak kullanıma sunulan e-ticaret yazılımıdır diyebiliriz. Yazılımda MySQL veritabanı HTML bileşenlerini kullanmaktadır.  GNU Genel Kamu Lisansı altında ücretsiz olarak mevcuttur.

Yazılımın temeli 2005 yılında atılmıştır. Ama OpenCart ilk kez Mayıs 2006’da Sourceforge.net’de yayınlanan v0.3 versiyonu ile internet dünyasında adını duyurmuştur.

Opencart yazılımının açık kaynak kodlu olması geliştirilebilir yapıda olmasını sağlamaktadır. Yazılımın açık kaynak yapısından dolayı sürekli güncellenen yazılım geniş tema ve eklenti seçeneği sunması, kullanıcı dostu ara yüzü, son  derece modern tasarımlara sahip olması gibi nedenlerden dolayı e-ticaret yapacak çok kişi tarafından tercih edilmesini sağlıyor.

Bu gün dünya genelinde yüzbinlerce e-ticaret sitesi Opencart yazılımını kullanmaktadır. Yazılım çok fazla özellik gerektirmeyen bir e-ticaret hosting hesabı üzerinde çok rahatlıkla çalışıp kullanılabiliyor.

Sürekli güncellenen yazılım güncel sürümü 25 Mayıs 2022 tarihinden itibaren son sürüm olarak 4.0 sürümünü kullanmakta. Ancak önceki sürümleri de kullanabilirsiniz.

Opencart versiyonları şunlardır;

 • v3.0.3.7 TR Final 9 Şubat 2021
 • v3.0.3.6 TR Final 20 Temmuz 2020
 • v3.0.3.2 TR Final 9 Nisan 2019
 • v3.0.3.1 TR Final 7 Ocak 2019
 • v3.0.2.0 TR Final 18 Temmuz 2017
 • v3.0.1.2 TR Final 7 Temmuz 2017
 • v2.3.0.2 TR Final 1 Ağustos 2016
 • v2.2.0.0 TR Final 2 Mart 2016
 • v2.1.0.2 TR Final 12 Ocak 2016
 • v2.1.0.1 TR Final 06 Ekim 2015
 • v2.0.3.1 TR Final 29 Mayıs 2015
 • v2.0.3.0 TR Final 29 Nisan 2015
 • v2.0.2.0 TR Final 31 Mart 2015

Opencart nedir ne işe yarar?

OpenCart bir e-ticaret yazılım platformu olup online mağazalar oluşturmak ve yönetmek için kullanılır. Bu e-ticaret yazılımı genellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından tercih edilen bir açık kaynaklı (open-source) e-ticaret çözümüdür.

OpenCart kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olup, web tabanlı bir yönetim paneli üzerinden e-ticaret mağazasının yönetilmesini sağlar. Bu e-ticaret yazılımı ile oluşturduğunuz mağazanıza ürünlerinizi ekleyebilir, kategoriler oluşturabilir, siparişleri yönetebilir, müşteri bilgilerini takip edebilir ve ödeme ve nakliye seçeneklerini yapılandırabilirsiniz.

OpenCart rakiplerine göre oldukça geniş bir eklenti ve tema seçeneğine sahiptir. Bu mağazanızı özelleştirmenize ve e-ticaret işletmenizin ihtiyaçlarına uygun olarak hareket etmenize olanak tanır. Ayrıca ödeme yöntemleri, nakliye yöntemleri ve dil desteği gibi çeşitli entegrasyonlarla da uyumludur.

Opencart ile neler yapılabilir?

OpenCart kullanarak birçok farklı e-ticaret işlevini gerçekleştirebilirsiniz. OpenCart kullanarak yapabileceğiniz bazı işlemler şunlardır:

 1. Ürün yönetimi: Ürünlerinizi eklemek, düzenlemek ve kategorilere ayırmak için kullanışlı bir araç sağlar. Ürünlerinizin açıklamalarını, fiyatlarını, stok durumlarını ve diğer özelliklerini kolayca yönetebilirsiniz.
 2. Sipariş yönetimi: Müşterilerinizin siparişlerini takip etmenizi ve yönetmenizi sağlar. Yeni siparişlerin bildirimlerini alabilir, sipariş durumlarını güncelleyebilir ve müşterilere sipariş durumuyla ilgili bildirimler gönderebilirsiniz.
 3. Ödeme entegrasyonu: Farklı ödeme seçeneklerini sitenize entegre etme imkanı sunar. Kredi kartı ile ödeme, EFT/Havale gibi çeşitli ödeme yöntemlerini mağazanıza entegre edebilirsiniz.
 4. Nakliye yönetimi: Çeşitli nakliye yöntemlerini tanımlamanızı ve fiyatlarını yapılandırmanızı sağlar. Kargo şirketleriyle entegrasyon yapabilir ve müşterilere farklı nakliye seçenekleri sunabilirsiniz.
 5. İndirim ve promosyonlar: İndirim kuponları, promosyon kodları ve özel fiyatlandırma seçenekleri gibi pazarlama araçlarını kullanmanızı sağlar. Müşterilere özel indirimler sunabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.
 6. Çok dil ve çok para birimi desteği: Farklı ülkelerde faaliyet gösteriyorsanız çok dil ve çok para birimi desteği sunar. Mağazanızı birden çok dilde sunabilir ve müşterilere yerel para birimlerinde alışveriş yapma imkanı sağlayabilirsiniz.
 7. Raporlama ve analiz: Satışlarınızı, stok seviyelerinizi, müşteri istatistiklerinizi ve diğer performans metriklerinizi izlemenizi sağlayan raporlama ve analiz araçları sunar. Bu verileri kullanarak işletmenizin performansını değerlendirebilir ve stratejik kararlar alabilirsiniz.

OpenCart’ın sağladığı bu özellikler bir e-ticaret işletmesinin temel gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olur. Ayrıca OpenCart’ın geniş bir eklenti ve tema yelpazesi olduğunu da belirtmek gerekir. Bu eklemeleri kullanarak mağazanızı daha da özelleştirebilir ve işlevselliğini genişletebilirsiniz.

Opencart Türkçe kullanabilirmiyim?

Yazılımı kurmak istediğinizde varsayılan dil olarak İngilizce dil seçeneği ile kurulmaktadır. Ama yazılımın 17 dili kapsayan dil desteği özelliği bulunmakta. Kurulum yapıldıktan sonra desteklenen diller OpenCart Dil sayfasından görüntülenebilir.

Opencart Türkçe olarak kullanılablir. Bu dil paketlerini Eklenti Dizini üzerinden de indirilebilirsiniz. Kurulum yapıldıktan sonra dilleri temsil eden bayraklara tıklayarak oldukça kolay bir şekilde sitenin başka dillere de hizmet vermesini sağlayabilirsiniz.

Yazılım birden fazla mağazayı desteklediği için sitenizde birden fazla dili ve tasarımı seçip, farklı para birimleri ile ödeme yapacak şekilde de kullanabilirsiniz.

Opencart Tema Seçenekleri

Opencart tema seçenekleri

Openacart e ticaret yazılımı dünya üzerindeki en gelişmiş e-ticaret yazılımlarından biridir. Açık kaynak olması nedeniyle sürekli güncel tutulan sisteme bir çok tasarım firması ve serbest çalışan tasarımcı opencart teması kodlamakta. Bu gün hangi sektörde iş yapıyorsanız yapın sektörünüze uygun ücretli veya ücretsiz opencart teması bulabilirsiniz.

Geliştirilen Opencart temalar sen derece modern, kullanıcı dostu, gözü yormayan renk tonlarına sahip temalar olmakta. E-ticaret sitenizi açmadan önce seçeceğiniz temanın ön izlemesini görüp daha kolay karar verebilirsiniz. Ayrıca kendinize özel olarak opencart tema tasarlatıp kullanabilirsiniz.

Opencart modülleri nelerdir?

Opencart açık kaynak e-ticaret yazılımı olması nedeniyle yüzlerce modüle sahip. Bu modüller istediğiniz her dilde mevcut. Ödeme sistemlerinden kargo sistemlerine, e-mail göndermeden katalog sistemine kadar ihtiyacınız olan her modülü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Opencart modülleri kullanacağınız zaman modülü yazan kişi yada firmanın güvenilir olmasına, modülle ilgili size destek hizmeti verip vermediğine dikkat edin. Ayrıca Kullanacağınız modül sürümlerinin sizin mevcutta kullandığınız yazılım sistemi ile uyumlu olup olmadığına dikkat edin.

Yazılım sürümünüz düşük versiyon, kullanacağınız modülün versiyonu yüksekse büyük ihtimal yazılımınız hata verecektir.

Opencart’ın ücretsiz olması sizi yanıltmasın. Opencart yazılımı bir çok ücretli e-ticaret yazılımından daha gelişmiş özelliklere sahip modüllerden oluşmakta. Bu modüller;

 1. Ürün Yönetimi
 2. Promosyon Yönetimi
 3. Sipariş ve Kargo Yönetimi
 4. Sanal Pazar Entegrasyonu Yönetimi
 5. Üye Yönetimi
 6. XML Entegrasyonları Yönetimi
 7. Esnek Tema Tasarımı Yönetimi
 8. Arama Motoru Optimizasyonu Yönetimi
 9. Ödeme Sistemleri Yönetimi

Opencart modüllerinin özellikleri nelerdir?

Opencart modüllerinin özellikleri şunlardır;

Ürün Yönetimi

 • Kategori/alt kategori kıvrımını sınırsız olasılık ile oluşturarak geniş bir kategori ağacı oluşturulabilir.
 • Kategorilere SEO link, meta title, meta keys, meta description ve H tagları girişi.
 • Kategorilere ve ürünlere özel taksit sınırlamaları getirilebilir.
 • Kategorilere ve ürünlere özel taksit sınırlamaları getirilebilir.
 • Döviz sistemi aktif edilerek ürünlere dövizli fiyat girişi sağlanabilir.
 • Ürün detayına html formatında açıklama bilgisi girilerek şık bir açıklama girişi sağlanmış olur.
 • Ürün detay açıklamalarına image, bağlantı, link, youtube video linki veya iframe eklenebilir.
 • Ürünlere resim eklemenin bir sınırı yoktur. Ayrıca 360 derece ürün görüntüleme sistemini de desteklemektedir.
 • Excel’den ürün aktarımı yapılarak toplu ürün eklenebilir.
 • Ürün resimleri dosya şeklinde sisteme hızlıca aktarılabilir.
 • Ürünlere ait bazı bilgiler, hızlı ürün düzenleme alanından faydalanarak hızlıca düzenlenebilir.
 • Ürünlere toplu olarak sanal pazar yeri bilgilerini, fiyatlarını veya SEO linklerini güncellenebilme imkanı.
 • Ürünlere varyant tanımlama ve renk/beden eşleştirmesine bağlı olarak otomatik varyant stokları oluşturabilme imkanı.
 • Yeni ürünleri listeleyebilme ve ürün özellik girişleri yaparak ürün listeleme formlarında ziyaretçilerin bu özelliklerden seçim yapıp ürün sorgulayabilmesi.
 • Ürünlere yorum eklenerek ziyaretçilerden ürünler hakkında geri bildirimler alabilme imkanı.
 • Site içi aramayı kolaylaştıran ek bilgi girişleri.
 • Ürün bazında indirim oranı girişleri ve yine ürün bazında hızlı kargo, ücretsiz kargo, iade edebilme gibi özellikleri aktif edebilme imkanı.
 • Fiyatı düşmesi beklenen ve stoğa girmesi beklenen ürünlerin listesini alarak talep gören ürünlerle ilgili bilgi sahibi olunması sağlanabilir.

Promosyon yönetimi

 • Promosyon kodu tanımlayarak sepette kodu kullanabilme.
 • Sepet toplamından puan toplayarak puanları daha sonraki alışverişlerde kullanabilme.
 • Yeni üyelikten, ilk alışverişten ve yorumlardan puan toplayabilme.
 • Promosyon/kampanya tanımları oluşturarak pek çok farklı şekilde promosyon uygulanabilmesi.
 • Toplam tutar veya stok bazında promosyon
 • Marka, model ve kategori bazında tutar ve miktar bazında promosyon
 • Kategorilere ve ürünlere özel taksit sınırlamaları getirilebilir.
 • Belli üye veya bayilere promosyon yapabilme imkanı
 • Belli üye ve bayi grubuna promosyon yapabilme imkanı
 • Promosyon uygulanacak ürünlerin, kategorilerin veya markaların belirlenebilmesi

Sipariş ve kargo yönetimi

 • Yeni siparişler, onaylanan siparişler, kargolanan siparişler vb. detaylı sipariş takibi.
 • Ödeme alarak siparişin tamamlanması.
 • Kredi kartı – havale – kapıda ödeme seçenekleri.
 • Alışveriş alt limitleri belirtebilme.
 • Üye ve bayiler için belli tutar üstü ücretsiz kargo.
 • Telefonla gelen sipariş listesi.
 • Sipariş oluşturduktan sonra hem müşteri hem ilgili kullanıcıya otomatik bilgilendirme maili.
 • Sipariş dışı yapılan ödemelerin listesini alabilme.
 • Bölgelere göre desi bazında farklı kargo tutarı belirtebilme.
 • Sipariş detayında kargo durum sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi.
 • Beklemedeki siparişi iptal edebilme ve iade ürün yönetim sistemi.
Opencart Arama Motoru Optimizasyonu

Opencart arama motoru optimizasyonu

 • Günümüzde e-ticaret sitelerini rakiplerden öne çıkaran en önemli faktörlerin gözle görülmeyen gizli kahramanı SEO optimizasyonudur. Arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak ancak SEO optimizasyonu ile mümkün olabilir. Bunun için gerekli altyapıyı ise Opencart E-Ticaret sizlere sunmaktadır.
 • Kategorilere SEO link, meta title, meta keys, meta description ve H tagları girişi.
 • Ürünlerin SEO bilgilerini toplu olarak güncelleyebilme imkanı.
 • SEO linklerine stok kodu eklenebilmesi.
 • SEO optimizasyonuyla alakalı gerekli ayarlamaların ve bilgi girişlerinin sağlanabilmesi.

Opencart ödeme sistemleri

Opencart birçok ödeme sistemi ile entegre çalışabilmektedir. Bu ödeme sistemleri şunlardır;

Sanal pazar entegrasyonu

 • E-Ticaret sitesi işletmek istemeyip sadece sanal mağazalar üzerinden satış yapmak isteyen işletmeler Kategori ve ürünlerini panelden kaydedebilirsiniz. Ürünlerinizi sanal marketlere gönderebilirsiniz. N11, N11 Pro, Amazon, Gittigidiyor, E-PTT Avm, Hepsiburada ve Trendyol gibi sanal mağazalardan tercih ettiğinizi veya hepsini aynı anda aktif edebilirsiniz. Sanal mağazalardaki siparişlerinizin panelinize otomatik olarak kaydolmasını sağlayabilirsiniz.
 • Dileğiniz kadar ürünü sınırlama olmaksızın sitenize ekleyin.
 • Basit ara yüzü ile tanımlamaları yaparak kullanmaya başlayın.
 • Ürünlerinize resim ve açıklama ekleyerek detaylı bilgi verebilirsiniz.
 • Tek bir ürün için farklı renk ve beden seçeneklerini tanımlayabilirsiniz.
 • Ürünlerinize indirim ve promosyonlar tanımlayarak ön plana çıkartabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi pratik bir şekilde excel’den programa, programdan excele aktarabilirsiniz.
 • Ürün detaylarınızı saniyeler içinde kendi pazar yerlerinize aktarabilirsiniz.
 • Dövizli fiyatlar üzerinden ürünlerinizi takip edebilirsiniz.

Üye yönetimi

 • B2B sistemi ile çalışan işletmelere özel üyelik altyapısından faydalanabilme.
 • Sitenin direkt olarak üye girişi ile açılabilmesi.
 • Ürünlerin fiyat gösterimlerini üyelik tipine göre belirleyebilme (B2B / B2C).
 • Üyelerin bakiyelerini görerek sanal poslar üzerinden ödeme yapabilmeleri.
 • Üyelik aktivasyonlarını direkt, manuel, e-posta ve SMS ile yapabilme.
 • Üyelik formlarında temel bilgilerin alınmasını zorunlu tutabilme.
 • Sözleşmeyi okudum onayı almadan üyelik işlemlerini tamamlamayı engelleme.
 •  Ürünleri üyelik tipine göre gösterebilme.
 • İstek / öneri yönetimi.
 • Şifre hatırlatma sistemi ile unutulan şifrelerde mail ile aktivasyon yapabilme.
 • üm üye tipleri için varsayılan kargo firması seçimi.
 • Üyeleri pasife alabilme.                                     
 • Üyelik esnasında captcha doğrulamasını aktif edebilme.

Fiyat karşılaştırma siteleri

 • İnsanların bilinçlenmesiyle rekabet piyasası da farklı bir boyuta ulaştı. Öyle ki bir ürün almadan önce tüm özelliklerini inceler, fiyatlarını diğer sitelerle kıyaslar ve bütçemize uygun olanı tespit eder olduk. Yeni Nesil E-ticaret sitesi ile ürünleriniz akakce.com ve cimri.com fiyat karşılaştırma sitelerinde yerini alır.

XML entegrasyonları

 • Tedarikçilerinin verdikleri XML dosyaları ile sisteminize hızlı bir şekilde ürün ekleyebilirsiniz.
 • Üstelik ihtiyaç duyduğunuz XML dosyası listede yer almıyorsa manuel olarak ekleyebilirsiniz.

Mobil uyumluluk

 • Günümüzde teknoloji alanındaki her konu artık mobil uyumlu hale getirildi.
 • Opencart E-Ticaret programın da opsiyonel olarak sunulan Mobil Uygulama (Android – IOS) modülü satın alınması ile uygulama kurulumlarını sağlamaktadır.
 • Mobil uygulamalara özel vitrin tasarımı.
 • Satış odaklı kullanım kolaylığı.
 • En çok satanlar, günün ürünler vb. mobil uygulamalarda gösterebilme.
 • Siteyle senkronize çalışan üye girişi ve yeni üyelik işlemleri.
 • Sanal poslardan ödeme alabilme.
 • Müşterilerinizin işlem detaylarını mobil uygulamalardan görebilmeleri.
 • Panel filtreleme işlemleri.
opencart ssl

Esnek tema tasarımı

Bir e-ticaret sistemini cazip kılan en önemli özelliklerden birisi de sitenin görsel açıdan güven vermesidir.

Kullanımı karışık, basit ve zor görünen sitelerde ziyaretçiler çok uzun süre kalmayabilirler. Ancak bazı durumlarda da ürüne ait tüm teknik detayların görünmesi gerekmektedir. Tercihinize bağlı olarak yapabileceğiniz bu ayarlamaları Opencart E-Ticaret sistemi ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Varsayılan olarak yüklü gelen tema seçimlerinden faydalanabilme.
 • Renk, görünüm ve font değişiklikleri ve CSS kodu kullanarak kişisel özelleştirmeler.
 • Serbest alan yönetimi ile ana sayfa, sağ ve sol bloklar istenilen şekillerde tasarlanabilmesi.
 • Mega menü kullanımı ile üstte çıkan kategorilerinizin daha şık, estetik ve kullanışlı bir şekle bürünebilmesi.
 • Özel tema tercihlerinde, istenilen temalar uyarlanabilir (opsiyonel).
 • Vitrin yönetimi ile istenilen sliderler sisteme yüklenerek etkili bir giriş sayfası tasarlanabilir.
 • Ana sayfada çok satanlar, indirimdekiler, günün ürünleri, yeni eklenenler, fırsat ürünleri gösterebilme.
 • Dinamik sayfalar oluşturulabilir, kullanım amacınıza bağlı olarak tasarlayıp link, bağlantı vs. verilebilir.
 • Stokta bulunmayan ürünlerin görünmesi engellenebilir veya kaç adet kaldığı belirtilebilir.
 • Hakkımızda, gizlilik bildirimi, üyelik sözleşmesi, satış sözleşmesi, garanti şartları, teslimat şartları ve irtibat linkleri tercihe bağlı olarak aktif edilir ve içerikleri istenilen şekilde düzenlenebilir. İrtibat linkine haritadaki konumunuz eklenebilir.

Sanal pos (banka ödemeleri)

İşletme açısından tahsilat her şey demektir. İyi bir e-ticaret sistemi, siparişin hemen sonrasında sanal poslarınız üzerinden ödeme alarak siparişin hayata geçmesini sağlayandır. İhtiyaç duyabileceğiniz ödeme seçenekleri ve sanal pos entegrasyonları;

Opencart E-ticaret yazılımı entegrasyon yapılabilen bankalar

Opencart ile entegrasyon yapılabilen bankalar şunlardır;

 • Garanti Sanal Pos Entegrasyonu
 • Yapı Kredi Sanal Pos Entegrasyonu
 • Türkiye İş Bankası Sanal Pos Entegrasyonu
 • Akbank Sanal Pos Entegrasyonu
 • Finansbank Sanal Pos Entegrasyonu
 • Deniz Bank Sanal Pos Entegrasyonu
 • Kuveyttürk Sanal Pos Entegrasyonu
 • Teb Sanal Pos Entegrasyonu
 • Halk Bank Sanal Pos, Entegrasyonu
 • Anadolu Bank Sanal Pos Entegrasyonu
 • ING Bank Sanal Pos Entegrasyonu
 • Vakıfbank Sanal Pos Entegrasyonu
 • Ziraat Bankası Sanal Pos Entegrasyonu
 • Türkiye Finans Sanal Pos Entegrasyonu
 • HSBC Sanal Pos Entegrasyonu
 • PayU Entegrasyonu
 • iPara Entegrasyonu
 • Kapıda Ödeme Seçeneği
 • Banka ve Taksit Bazında Pos Tanımı
 • Sadece Sipariş
 • Havale İle Ödeme
 • Paypal İle Ödeme
 • iyzico Entegrasyonu
 • ParamPos Entegrasyonu
 • BKM Express Entegrasyonu
 • Elden Taksit Entegrasyonu
 • Hepsipay Entegrasyonu
 • Paynet Entegrasyonu
 • Paytr Entegrasyonu

 Sonuç olarak…

Ücret ödemeden sahip olunabilen ve açık kaynak koda sahip olan Opencart e-ticaret yazımları içerisinde en çok tercih edilen yazılımlardan biridir. Açık kaynak kodlu olarak ücretsiz sunulan Magento, Prestashop, OsCommerce, WordPress WooCommerce gibi ücretsiz e-ticaret yazımları olmasına rağmen en çok tercih edilen ve kullanılan e-ticaret yazılımı opencarttır.

Opencart ücretsiz e-ticaret yazılımları içerisinde en çok tercih edilen ve en kolay kullanıma sahip e-ticaret yazılımı olduğu için tüm sektörlerde kullanılabilir. Opencart diğer ücretsiz e-ticaret yazılımları içerisinde en çok eklenti,  modül ve temaya sahip olup, teknik destek alınma noktasında çok zorlanmazsınız.

Opencart hakkında yardıma ihtiyacınız olursa yardım alabileceğiniz bir çok Türkçe forum, blog ve Youtube videosunun olduğunu göreceksiniz. Hasılı son söz olarak bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız, kısıtlı bir bütçeye sahipseniz ve ücretsiz ama profesyonel bir e-ticaret yazılımı arıyorsanız Ücretsiz e Ticaret Yazılımı Opencart işinizi fazlasıyla görecektir.

Opencart kurulumu nasıl yapılır?
Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir