Kendimize Ait E-Ticaret Sitesinden Satış mı? - Yoksa Pazaryerleri üzerinden satış mı ?

Kendimize ait e-Ticaret sitesinden satış mı, yoksa pazar yerleri üzerinden satış mı daha karlıdır. Herkesin merak ettiği bu sorunun cevabını öğrenmek için tıkla

Kendimize Ait E-Ticaret Sitesinden Satış mı?  - Yoksa Pazaryerleri üzerinden satış mı ?
Kendimize Ait E-Ticaret Sitesinden Satış mı? - Yoksa Pazaryerleri üzerinden satış mı ?
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz

Bir çok kişi pazaryerlerinde mağaza açmak, ürün satmak için uzun uğraşlar veriyor. Mağazasını açıp, ürünlerini ekleyerek satışa başlıyor. Üye olurken imzalamış olduğu komisyon oranları başlangıçta sorun edilmiyor. Zamanla satışlar geldikçe pazaryerleri bu satışlardan komisyonlarını kesip kalan parayı satıcının hesabına aktarıyor. Aktarıyor ama asıl sorun burada başlıyor. Satıcılar kesilen bu komisyonun fazla olduğunu düşünüp, kendi web sitemi açıp orada satış yapsam daha mı iyi olur hesaplarını yapıyor.

Kendi e-ticaret sitenizden mi yoksa pazaryerlerinden mi satış yapmak daha karlıdır sorusu bütün satıcılar tarafından soruluyor. Bu sorunun cevabı bakış açınıza göre değişir. İki satış yerinin de birbirine avantajları vardır. Pazaryerlerinin devasa bütçeleri olduğu için reklam sorunları, teknik işler ve yazılım geliştirme için teknik eleman sorunları, müşteri hizmetleri sorunları yoktur. Buralarda satış yaparsanız pazaryeri sizin yerinize reklam yapar. Kullandığınız yazılımı geliştirir. Kalabalık bir müşteri temsilcisi çalışanları vardır. Burada satış yapmakla bu hizmetlere de sahip olursunuz.

Kendinize ait e-ticaret sitesinin marka olması için her ay düzenli reklam bütçesi ayırabilecekseniz, depo, lojistik ve müşteri hizmetleri tarafında sorunsuz hizmet verebileceğinizi düşünüyorsanız kendi e-ticaret sitenizden satış yapabilirsiniz tabi. Ama teorikte güzel olan bu düşünce pratikte çok da mümkün olmuyor.

İşte bütün bu soruları yaşamış, deneyimlemiş satıcılardan bazıları deneyimlerini Youtube platformunda cevaplıyor. Bunlardan biride Can Horuz. Can bey Youtube kanalında e-ticaret yapmak isteyenler için tecrübelerini paylaşıyor. E-ticaret yapan birinin tecrübelerini dinlemek yaşayabileceğiniz muhtemel sorunları çözmek anlamında faydalı olur diye düşünüyoruz. İşte yukarıda bahsedilen “Web sitesinden satış mı ? Pazaryerleri üzerinden satış mı?” sorusunu kendi tecrübeleri ışığında cevaplıyor.

Can Horuz beyin Youtube Kanalı adresi https://www.youtube.com/channel/UCIj2OHg4RNgQGFscmdr3xNA Bu adresten kanalına abone olabilirsiniz.

Bu makaleyi de mutlaka oku!

Pazar yerleri mi e-ticaret sitesi mi