1. Anasayfa
 2. Entegrasyonlar

Trendyol Entegrasyon Nedir? Avantajları Nelerdir?


0

Trendyol entegrasyon, hem ürünlerinin hem de markalarının son derece geniş hedef kitlelere ulaşmasını arzu eden e-ticaret sitesi sahiplerinin başvurabileceği yollardan biridir. Pazar yerleri; sadece bir internet sitesi üzerinden çok sayıda firmanın mağaza kiralayıp sanal ortam aracılığıyla ürünlerini hem alıcılar hem satıcılarla buluşmasına olanak sağlar.

Bu sistem; tıpkı fiziksel şekilde bir pazaryeri ya da bir alışveriş merkezi mantığıyla çalışır. Fiziksel şekildeki pazar yerlerinde pek çok satıcı kendi ürünlerini alıcılarla buluşturmak adına belirlenmiş olan alanda satışlarını yapar. Aynı sistem sanal ortamda yer alan pazar yerlerinde de işler.

Trendyol entegrasyon
Trendyol entegrasyon

Kısaca e-ticaret pazaryeri, fiziksel haldeki pazaryerinin sanal ortama yansıması şeklinde ifade edilir. Bu pazar yerinin de sahibi tektir. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde kendi sektöründe büyük oranda başarılar elde eden çok sayıda pazaryeri faaliyet gösterir.

Bu isimler içinde global şekilde hizmet veren Alibaba, Ebay ya da AliEkpress gibi önemli firmalar sayılabilir. Türkiye’de ise e-ticaret pazaryeri kapsamında lider kabul edilen firmalar arasında; N11, Trendyol, GittiGidiyor ya da HepsiBurada sayılabilir.

E-ticaret sektöründe uzun süredir faaliyet gösteren firmalardan biri olan Trendyol Entegrasyon sayesinde firmaların ne gibi avantajlar elde edebileceğini yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Trenyol entegrasyon nedir?

E-ticaret sektöründe hizmet veren firmaların son geniş hedef kitlelere ulaşım sağlayabilmek ve satış oranlarını artırabilmek adına pazaryeri entegrasyonundan yararlanmaları gerekir.

Trendyol entegrasyon, e-ticaret sitesi sahibi olan bir firmanın kendi sektöründe lider kabul edilen bir diğer pazar yeriyle entegrasyon sağlayıp kendi ürünlerini otomatik şekilde bu pazar yerinde satışa sunma imkanının olduğu bir yazılım çeşididir.

Bu özel entegrasyon hizmeti  sayesinde, platformu kullanan kişiler sanal mağazalar üzerinde gezinti yaparken sizin firmanızı da kolayca görüp ürünlerinize ulaşım sağlayabilirler. Firmalar, pazaryeri entegrasyonu sistemi sayesinde bütün  pazar yerlerine bir tek panel üzerinden ulaşım sağlayarak diledikleri şekilde değişiklikler yapabilirler. Ve yaptıkları değişiklikleri görüntüleyebilirler.

Trendyol Pazaryeri Entegrasyonu ​Neden Yapılmalıdır?
Trendyol entegrasyonu ​neden yapılmalıdır?

Trendyol entegrasyonu ​neden yapılmalıdır?

Trendyol pazar yeri, oldukça geniş bir etkileşim ağı sahibidir. Bu nedenle de firmalar tarafından sık sık tercih edilir. Online satış yaparak işletmesini büyütmek isteyen firmalar bu pazaryeri entegrasyonunu gerçekleştirip hedeflerine kolayca ulaşabilirler.

Trendyol e-ticaret entegrasyonu sağladığınız zaman, mobil cihazlarda 4 milyon civarı indirme oranı ile kasım ayında en fazla indirilen e-ticaret uygulaması haline gelmeyi başarmış ve yapmış olduğu reklamlar doğrultusunda da ‘Efsane Günler’ dönemi kasım ayı içinde en fazla aratılan e-ticaret platformu seçilen Trendyol dünyasına adım atabilirsiniz.

Ayrıca Trendyol, ortalama 2 milyar sayfa görüntülemesi sayesinde 100 milyon civarı ziyaretçi rakamlarına ulaşmayı başarmıştır.

Trendyol pazaryeri entegrasyonu nasıl yapılır?

Trendyol pazaryeri entegrasyonu, yazılım şirketleri tarafınca özel modüllerin geliştirilmesi ile hazırlanır. Bu modül, yazılım şirketi tarafınca sizin eticaret sitenize entegre edilir. Sonrasında ise satışını yapmak istediğiniz ürünlerin tamamı Trendyol Pazar yerinde sergilenir.

Bu entegrasyon hizmetini hem doğru hem de güvenilir bir e-ticaret şirketinin yardımıyla sağladığınız zaman; her bir siteye tek tek ürün bilgisi girmek, bütün siteleri güncel halde tutmak ya da sitelerden gelmiş olan siparişlere tek tek yanıt verme gibi  yüklerden kurtulmuş olursunuz.

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde, firmanıza özel olarak hazırlanmış olan panel üzerinden bütün entegrasyon sağlanan pazar yerlerine ait olan bilgileri kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Pazaryeri entegrasyonu hizmeti almak için karar verdiğiniz zaman, sektörde en iyi olarak kabul edilen yazılım firmalarından bir tanesiyle çalışmanız gerekir.

Firmanıza kaliteli ve güvenilir altyapı hizmeti sağlayacak olan bir yazılım firması, ihtiyaç duyduğunuz bütün hizmetlerde sizlere yardımcı olur.

​Trendyol ve e-ticaret

Günümüzde çok sayıda e ticaret sitesi sahibi, son derece yoğun bir hedef kitlesi olan Trendyol ile anlaşma sağlayıp para kazanma çabası içine girer. Fakat bu işin nasıl ve ne şekilde olacağı konusunda çoğu kişinin hiçbir fikirleri olmayabilir.

Trendyol entegrasyon modülü sahibi olduğunuz zaman firmanızın ekstra olarak Trendyol ile yeni bir anlaşma sağlamasına gerek kalmaz. Modülün geliştirmesini yapan yazılım firması özel şekilde gerekli anlaşmaları sağlar. Sizin firmanız da Trendyol entegrasyonu sistemi sayesinde vakitten ve enerjiden tasarruf eder.

Bununla beraber ürünlerini son derece kolay ve hızlı şekilde milyonlarca kişiye ulaştırabilir.  E-ticaret sitenizin arzu ettiğiniz gibi başarılı olmasının en temel araçlarının başında  pazaryerleri gelir. Trendyol pazaryeri entegrasyonu ile sizin ürünleriniz çok daha fazla kişiye ulaşır.

Buna bağlı olarak da marka bilinirlik oranınız büyük ölçüde artış gösterir. Üstelik yapacağınız bu entegrasyon, devasa olan bu platformun müşterilerini de kendi eticaret sitenize çekmeniz noktasında rol sahibi olur. Böylece sitenize sadık olan müşteriler kazanma şansınız oluşur.

Trendyol Entegrasyon Avantajları Nelerdir?
Trendyol entegrasyon avantajları nelerdir?

Trendyol entegrasyon avantajları nelerdir?

Hedeflemiş olduğunuz kitleye kolay bir şekilde ulaşmanızı imkan sunan Trendyol entegrasyonu, öncelikle milyonlarca kişi tarafından alışveriş yapılan bir pazar yerinde kendi ürünlerinizi satmanız için son derece önemli bir fırsattır.

 • Trendyol entegrasyonu sağladığınız zaman size sunulacak en avantajlardan bir hazır şekilde müşteri kitlesine ulaşmak olur. Yapacağınız girişimde kendi hedef kitlenizi oluşturmak son derece önemlidir. Firmanız eğer sektörde yeni ise kendinize ait bir özel kitlenizin olmaması gayet normaldir. Trendyol platformu aracılığıyla yapacağınız bütün satışlarda platformun tüm hedef kitlesine ulaşıp bu sayede kendinize özel hedef kitlenizi de kazanma şansınız vardır.
 • Trendyol eticaret entegrasyonu yapmanız durumunda bu platformun 2 milyar civarı sayfa görüntülemesi ve 100 milyon üzerinde olan ziyaretçi sayısıyla sizin etkileşiminiz de artış gösterir.
 • Stok kontrolü yaparak, ürünlerinize ne kadar talep olduğu konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.
 • E-ticaret sitenizi oldukça geniş kitlelere duyurmak ve markanızın bilinirlik oranını artırmak için fazlasıyla geniş bir etkileşim ağı sunulur.
 • Trendyol pazaryerinden ve kendi eticaret siteniz üzerinden gelen bütün siparişleri tek tuş sayesinde özel panelde görüntüleme olanağı sunar.
 • Manuel şekilde yapılan tüm işlemlerden kurtulursunuz.
 • Ürünlerinizin hem stok durumu hem de güncellemeleri eş zamanlı şekilde yenilenir.
 • Son derece kullanışlı ve pratik özel panel, zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Trendyol pazaryeri entegrasyonu ile rakiplerinizi analiz edebilirsiniz

 • Eticaret siteniz üzerinden satışını yaptığınız ürünleri satan bütün rakip firmaların fiyat tarifelerinin takibini yapabilirsiniz.
 • Pazaryeri entegrasyonu sisteminde kendi isteğinize göre çeşitli güncellemeler yapabilirsiniz. Bu sayede siz de rakip firmalara göre özellikle fiyat noktasında avantajlı bir duruma sahip olabilirsiniz.
 • Sizlere sunulan otomatik fatura sistemi, kargoya vereceğiniz ürünlerin kargo fişini ve fatura işlemlerini pazaryeri entegrasyonu sayesinde çözüme ulaştırabilirsiniz.
 • ​Pazaryeri entegrasyonu aracılığıyla, yazılım firmaları tarafından hazırlanmış olan tek bir panelle bütün ürün ve sipariş işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ürünlerin resim, stok barkod, açıklama ya da özellik gibi bütün bilgileri farklı pazar yerlerine aynı zamanda yüklenir. Böylece önem arz eden ve güncelleme yapılması gereken tüm bilgiler tek bir noktadan yapılır.
 • Pazar yerlerinde yapmış olduğunuz bütün satışlar sizin e-ticaret sitenizde yer alan panele otomatik şekilde düşer.
 • Panelden hem toplu hem de manuel şekilde ürün yükleme işlemleri gerçekleştirilir.
 • Ürünler otomatik şekilde güncellendiği için hatalı olabilecek satışların önüne geçilir. Böylece satışları yönetmek daha kolay olur.
 • Pazar yerinde satış yapan kişilerin ve firmaların işini fazlasıyla kolaylaştıran bir sistem olarak bilinir. Satıcılar otomatik liste oluşturarak stok sayısını belirleyebilir.
 • Kullanıcılar kendilerine gelen mesajları tek bir panel üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde görüntüleyebilirler.
 • Satışların analiz raporlamaları ile birlikte bütün satışların raporlaması da yapılabilir.
 • E-Ticaret sitenizde yer alan kategorilerinizle pazaryerindeli kategorileri tek tuş yardımıyla kolayca eşleme şansınız vardır.

Trendyol Entegrasyonu Nedir?

5/5 - (3 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir