1. Anasayfa
 2. Entegrasyonlar

Hepsiburada Entegrasyon Nedir, Avantajları Nelerdir?  


0

HepsiBurada entegrasyon, online şekilde satış yapma sektörüne katılmak isteyen firmaların hem bilinirliği hem de satışları açısından son derece yararlı bir modüldür. Türkiye’nin online pazaryerleri aracılığıyla satın alma davranışları ön planda tutulduğu zaman Hepsiburada pazar yeri tarafından bu ihtiyacın büyük ölçüde karşılandığını söylemek mümkündür.

Son derece geniş hedef kitleler tarafınca dakika içinde binlerce kişi tarafından ziyaret alan bu platform, kullanıcıların deneyimini en üst seviyeye çıkartıp kitlesini her geçen gün genişletir. Peki neden HepsiBurada tercih edilmelidir? Pazaryeri entegrasyonu nedir? Hepsiburada entegrasyonu nedir? İşte merak uyandıran ayrıntılar!

Neden Hepsiburada pazar yeri tercih edilmeli?

Kendi eticaret siteniz dışında da bir pazar yerinde satış yapmak istiyorsanız öncelikli olarak kesinlikle bu pazaryeri hakkında detaylı şekilde bilgi sahibi olmanız gerekir. Seçmiş olduğunu pazaryeri; HepsiBurada pazaryeri olabilir. Peki bu platform neden seçilmelidir? Firmanıza ne gibi avantajlar sağlar? Buyrun beraber inceleyelim.

Sektörde lider kabul edilen pazaryerleri arasında yer alan HepsiBurada, kullanıcılarına ortalama 40 civarı kategoride, yaklaşık olarak 50 milyon adet ürün çeşidi sunar. HepsiBurada eticaret entegrasyonu sağladığınız zaman e-ticaret sitenizde yer alan ürünler bu platformu kullanan kişilerin de karşısına çıkar.

Bu sayede ürünlerinizi fazlasıyla geniş kitlelere sunmanın yanı sıra markanızın bilinirlik oranınız da hızlı bir şekilde artar. Hepsiburada, birbirinden farklı çaplara sahip olan on binlerce firmayı bir araya getirir. Bu platformda binlerce hatta on binlerce satıcı ve mağazaları vardır.

Kendisini tam anlamıyla bir teknoloji şirketi şeklinde tanımlayan Hepsiburada, teknolojinin yapıcı gücüne odaklanıp çalışmalarını yürütür. Hepsiburada platformu “Hepsiglobal” e-ihracat ile hem mağaza sahiplerini hem de platform üzerinde yer alan binlerce markayı dünya pazarlarıyla buluşturur.

2001 yılından bu yana geçen süre zarfı içerisinde faaliyetlerine hız kesmeden devam eden HepsiBurada, kullanıcılar üzerinde büyük oranlı güven algısı oluşturmayı başarır. Türkiye’nin de pazaryeri alışverişinin büyük oranını karşılayan HepsiBurada’da bir mağaza açmak yeni girişimciler açısından ya da satış oranlarını artırmak isteyen şirketler açısından son derece önemli bir fırsat olarak kabul edilir.

Global alanda da Türkiye’ye temsil eden bu  pazaryeri, Hindistan’ın batı bölgesi ve Almanya’nın doğu bölgesi arasında yer alan geniş coğrafya içinde en büyük teknoloji şirketi olmak için çabalar. Hepsiburada, 3 yıllık aralıklarla Türkiye’nin en sevilen markası olmuştur. 2013 yılında yılın e-ticaret sitesi seçilmesi başarmıştır.

İnternet sitesi aylık ortalama 100 milyon ve üzeri ziyaretçi alır. Bu derece köklü ve güçlü bir pazaryerini tercih edip Hepsiburada entegrasyon sağladığınız zaman ürünleriniz hak ettiği değeri görür. Ürünlerinizin hızlı bir şekilde hedeflediğini oranlarda satılmasına ve büyük kitlelere duyurulmasına imkan tanıyacak olan bu pazaryerine mutlaka şans vermelisiniz.

Hepsiburada ve e-ticaret

E ticaret pazarına her geçen gün yeni bir firma girişi olur. Peki yeni bir e-ticaret sitesi açan firma satışlarını nasıl artırabilir? Nasıl ön plana çıkabilir? Kendi belirlediği hedef kitlesini ne şekilde oluşturabilir? Buna benzer sorular tüm yeni girişimcilerin aklını kurcalar.

Girişimcilerin bu konularda endişe içine girmesi gayet normaldir. Burada önemli olan firmanızı hangi stratejilerle geliştirme çabası içinde olduğunuzdur. Sektörün öncü eticaret pazaryerlerinden biriyle ya da birden fazlasıyla e-ticaret pazaryeri entegrasyonu yapıp onların hedef kitlesine de kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu sayede satış oranlarınızı artırabilirsiniz. Yeni girişimciler ilk etapta site içindeki optimizasyon konusunda daha gelişme aşamasında olmalarından dolayı hem satışlarını hem de tanınırlıklarını artıracak modüllere ihtiyaç duyarlar. Bunlardaki en önemlisi kısım pazaryeri entegrasyon modülüdür.

HepsiBurada gibi son derece büyük bir pazaryeriyle entegrasyon yaptığınız zaman bu platform üzerinde bir mağaza sahibi olup tüm ürünleriniz platformda sergilenerek kullanıcıların karşısına çıkar. Üstelik bu platformun kullanıcılarına ulaşım sağlamanın haricinde onlara en kaliteli ve verimli hizmeti verip kendi e ticaret siteniz için de yönlendirmeler yapabilirsiniz.

hepsiburada entegrasyon

Pazaryeri e-ticaret entegrasyonu nedir?

Pazaryeri e-ticaret entegrasyonu, sektörde yer alan yeni girişimcilerin ya da satışlarıyla marka bilinirlik oranlarını artırmak isteyen markaların bu hedeflerini gerçekleştirmek adına başvurdukları bir yoldur. Pazaryeri entegrasyonunun tam anlamıyla sağlanması adına mutlaka bir yazılım firmasından yardım alınması gerekir.

Seçilmiş olan pazaryeri ile gerekli entegrasyon sağlandığı zaman kendi e-ticaret sitenizde yer alan ürünlerin tümü  seçmiş olduğunuz pazaryeri mağazanızda eş zamanlı olarak yayınlanır. Bütün güncellemeler ve yönetme işlemleri tek bir panel üzerinden kolayca yapılır. Otomatik şekilde de pazaryerinize aktarılır.

Bu sayede sektörün öncü olan pazaryerleriyle beraber çalışıp onların hem hedef kitlesinden hem de reklamlarından ve kampanyalarından faydalanmış olursunuz.

Hepsiburada entegrasyonu nasıl yapılır?

HepsiBurada entegrasyon modülü, beraber çalışmış olduğunuz yazılım firması tarafınca sitenize entegre edilir. Bu modülle bir ya da birden daha fazla pazaryeriyle entegrasyon yapabilirsiniz. E-ticaret çözüm ortağınız bütün pazaryerlerini kolayca yönetebilmeniz adına özel panel hazırlar. Bu panel ile hem pazaryeri hem de e ticaret siteniz arasında olan bütün işlemleri tek bir tuşla yönetebilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir