1. Anasayfa
 2. E-Ticarete Giriş

E-Ticaret Nasıl Yapılır? – 2024 Güncel Rehber

E-ticaret nasıl yapılır, trendyol e ticaret nasıl yapılır, amazon e ticaret nasıl yapılır, stoksuz e ticaret nasıl yapılır, evden e ticaret nasıl yapılır hemen öğren.


0

E-ticaret nasıl yapılır öğrenmeden yapılırsa sonu hüsranla biten bir macera olur. E-ticaret, internet üzerinden ürün veya hizmet satışı yapmak anlamına gelir. Günümüzde internetin yaygın kullanımı ve online alışverişin artmasıyla birlikte e-ticaret işletmeleri de büyük bir önem kazanmıştır. Bu nedenle e-ticaret yapmak isteyen birçok kişi ve işletme için bu konuda bilgi sahibi olmak için arama motorlarında “e-ticaret nasıl yapılır” sorusuna cevaplar aramakta.

E-ticaret bilgi sahibi olmadan sadece deneme-yanılma yoluyla öğrenilecek faaliyet alanı değildir. E-ticaret temel bilgilerini mantalitesini anladıktan sonra yapılmalıdır. E-ticaret eğitimi aldıktan sonra başlanılması başarılı olmayı artırır. E-ticaret nasıl yapılır sorusu hakkında bilgi sahibi olunmadan yapılması halinde maddi kayıp yaşanır.

Bu makalemizde e-ticaret nasıl yapılır, trendyol e-ticaret nasıl yapılır, amazon e-ticaret nasıl yapılır, stoksuz e-ticaret nasıl yapılır sorusuna ayrıntılı olarak cevap veriyoruz.

e-ticaret nasıl yapılır
e-ticaret nasıl yapılır

Kısaca e-ticaret nedir nasıl yapılır?

E-ticaret nasıl yapılır sorusuna kısaca cevap vereceğiz. Zamanınız varsa bu bölümün altında e-ticaret nasıl yapılır sorusuna daha detaylı anlatımımızı da mutlaka okuyun. E-ticaret kısaca internet üzerinden ürün veya hizmet satışı yapmak anlamına gelir. Günümüzde internetin yaygın kullanımı ve online alışverişin yaygınlaşması ile birlikte e-ticaret işletmeleri de büyük bir önem kazanmıştır.

E-ticaret yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Ürün/Hizmet Seçimi: E-ticaret yapmak için öncelikle ne satacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden hangi ürünlerin veya hizmetlerin daha çok talep gördüğünü, hangi sektör ve alanlarda rekabetin yoğun olduğunu belirleyerek ürün veya hizmet seçimini yapabilirsiniz.
 2. E-ticaret Platformu Seçimi: E-ticaret platformu ürün veya hizmetlerinizi satabileceğiniz bir web yazılımıdır. Bunu fiziksel ticaretteki bir dükkan veya mağaza gibi düşünebilirsiniz. Günümüzde ürün veya hizmetlerinizi online olarak satabilmenizi sağlayan birçok e-ticaret platformu bulunmaktadır. Shopify, WooCommerce veya Magento gibi popüler e-ticaret platformlarından birini seçebilirsiniz.
 3. E-ticaret Sitesi Oluşturma: E-ticaret platformuna karar verdikten sonra bu platformu kullanarak bir e-ticaret sitesi oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturduğunuz bu e-ticaret sitesi, müşterilerinizin ürünlerinizi görüntülemesine, satın almalarına ve ödemelerini yapmalarına olanak tanıyacaktır. E-ticaret sitenizin yayın yapabilmesi ve sitenizi müşterilerinize göstermek için bir alan adı almanız gerekmektedir.
 4. Ödeme ve Kargo İşlemleri: E-ticaret sitenizde ödeme ve kargo işlemlerini yönetmek de oldukça önemlidir. Güvenli ödeme yöntemleri sunarak müşterilerinize güven verin, ödemelerini güvenli bir şekilde ödeyebilmelerini sağlayıp satın aldıkları ürünleri hızlı ve sağlam bir şekilde  gönderin.
 5. Pazarlama: E-ticaret sitenizde satmış olduğunuz ürün veya hizmetleri pazarlamak için çeşitli yöntemler kullanmalısınız. Arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya pazarlaması, e-posta pazarlaması, blog yazma ve reklamcılık gibi yöntemlerle satışını yaptığınız ürün veya hizmetleri tanıtabilir, satışlarınızı artırabilirsiniz.
 6. Müşteri Hizmetleri: İyi bir müşteri hizmeti sağlayarak müşterilerinizin e-ticaret sitenizdeki memnuniyetini artırabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin ve müşterilerinizin sorularına hızlı yanıt verin ve yardımcı olun.

Sonuç olarak e-ticaret yapmak için ürün veya hizmet seçimi, e-ticaret platformu seçimi, web sitesi oluşturma, ödeme ve kargo işlemleri, pazarlama ve müşteri hizmetleri gibi adımları izlemeniz gerekmektedir. Bu adımları doğru bir şekilde takip ettiğinizde ürün veya hizmetlerinizin satışlarını artırabilirsiniz.

Aşağıda e-ticaret nasıl yapılır sorusuna daha detaylı cevap veriyoruz. Mutlaka okumaya devam edin.

E-ticaret nasıl yapılır?

Aşağıda e-ticaret nasıl yapılır? Sorusuna cevap vermeye çalıştık. Bu makaleyi okuduktan sonra e-ticaretin mantığını kavrayacak, e-ticaret nasıl yapılır sorusuna cevap bulup kendi e-ticaret sitenizi açabileceksiniz.

E-ticaret nasıl yapılır sorusunun adımları şunlardır;

 1. Kendinize bir iş fikri bulun
 2. İş modelinize karar verin
 3. Markanızı oluşturun
 4. Şirketinizi kurun
 5. Bir e-ticaret altyapısı seçin
 6. Alan ve hosting alın
 7. Kargo, sanal POS ve lojistik işlemlerini yerine getirin
 8. E-ticaret sitenizi tasarlayın
 9. Dijital pazarlamaya başlayın
 10. Pazaryerlerine entegre olun

Yukarıda belirtmiş olduğumuz e-ticaret nasıl yapılır sorusunun adımlarının açıklamasını gelin biraz daha detaylandıralım.

iş fikri

Kendinize bir iş fikri bulun

E-ticaret yapmak için atılması gereken ilk adım hangi ürünü, kime, nasıl satılacağına karar vermektir. İlk defa e-ticaret yapacaksanız buna karar vermek kolay olmayacaktır. Ancak fiziksel ticaret yapıyorsanız bu kararı vermek sizin için zor olmayacaktır. E-ticarette en önemli olay doğru ürünü, doğru kişiye, doğru fiyata satabilmektir.

Satacağınız ürünü belirlerken aşağıdaki kriterlere göre hareket etmek faydanıza olacaktır. Bunlar;

 • Bildiğiniz veya ilgilendiğiniz hedef kitle ile başlayın
 • Bu kitlenin ilgi, istek ve ihtiyaçlarını detaylı bir şekilde araştırın
 • Satmak istediğiniz ürünü satan rakipleriniz var mı? Araştırın
 • Sizinle aynı ürünü satan rakipleriniz eksiklikleri nelerdir araştırın
 • Rakip araştırması sonucunda belirlediğiniz eksiklikleri giderecek ürün veya hizmet satın.
thumbnail
Okumanızda fayda var
En Popüler Niş İş Fikirleri 2024

İş modelinize karar verin

İş fikri belirlenip hangi ürünün satılacağı netleştirildikten sonra bu ürünün nasıl satılacağının da netleştirilmesi gerekiyor. Ürünün nasıl satılacağı belirlenirken ürün nasıl temin edilecek, satılan ürün müşteriye nasıl ulaştırılacak gibi sorulara da cevaplar verilip sağlam bir iş modeli belirlenmelidir. Ürün satarken tercih edilen iş modelleri şunlardır;

 1. El yapımı ürünler satmak
 2. Mamul ürünler satmak
 3. Dropshipping yapmak (stoksuz satış)
 4. Dijital ürünler satmak
marka
marka

Markanızı oluşturun

Satılacak ürün ve iş modeli belirledikten sonra bir marka ismi ve bu ismin marka kimliği belirlenmelidir. Marka kimliği müşterinin aklında kalmayı, bir sonraki alışverişinde tekrar sizden alışveriş yapmasını sağlayan unsur olduğu için oldukça önemlidir.

Marka kimliği oluşturulurken belirlenecek isim oldukça kısa, akılda kalıcı ve yapılacak iş modeli ile uyumlu olmalıdır. Marka ismi belirlendikten sonra bu isme bir logo belirlenmelidir. Logo belirlenirken kullanılacak yazı fontu, yazı rengi, kullanılacak obje ve şekiller ismin ruhuna uygun olmasına dikkat edilmelidir.

thumbnail
Okumanızda fayda var
Marka nedir?

Şirketinizi kurun

E-ticaret yapmak için mutlaka bir şirketinizin olması gerekmektedir. Şirket kurmadan e-ticaret yapmak size hukuki ve mali cezalar doğurur. Şirket kurmakla hem cezalardan kurtulursunuz hem de bir takım avantajlardan yararlanırsınız. Kurabileceğiniz şirket türleri şunlardır.

Bu şirket türlerinden istediğinizi kurabilirsiniz. Her şirket türünün kendisine mahsus avantaj ve dezavantajları vardır. Bunları çok iyi araştırmalısınız. Tavsiyemiz bu konuda bir mali müşavir veya muhasebeciden profesyonel destek almanızdır.

thumbnail
Okumanızda fayda var
Vergi Oranlarına Hangi Şirket Türü Tercih Edilmeli?

Bir e-ticaret altyapısı seçin

E-ticaret yapmak için mutlaka bir e-ticaret altyapısı belirlemelisiniz. Belirleyeceğiniz e-ticaret altyapısı sayesinde ürünlerinizi sergileyebilir, bu ürünlere kampanyalar yapıp satış yapabileceksiniz. Belirleyeceğiniz altyapı satacağınız ürün veya hizmetle uyumlu ve fonksiyonerlikte olmalıdır. Bu gün tercih edebileceğiniz ücretli veya ücretsiz birçok e-ticaret altyapısı hizmeti veren firma bulunmakta. Bu nedenle detaylı bir araştırma ile size uygun bir e-ticaret altyapısı belirlemeniz zor olmayacaktır.

thumbnail
Okumanızda fayda var
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Yazılımları 2024

Alan adı ve hosting alın

E-ticaret sitesi açmak için mutlaka bir alan adı ve bu alan adı ile birlikte çalışacak hosting hizmeti satın almalısınız. Alacağınız alan adı kısa, akılda kalıcı ve satacağınız ürün veya hizmeti karşılayan, marka isminizle uyumlu olmalıdır. Alan adı alabileceğiniz bir çok yerli ve yabancı firma bulunmakta.

E-ticaret altyapınızın çalışabileceği bir hosting hizmeti de almalısınız. Hosting hizmeti veren birçok yerli ve yabancı firma bulunmakta.

thumbnail
Okumanızda fayda var
Alan Adı Nedir, Nasıl Alınır?

Kargo, sanal POS ve lojistik hizmetleri

E-ticaret sitesi kurulumu yapıldıktan sonra satılacak ürünler hangi kargo firması ile gönderilecek ücreti ne kadar, ödeme yöntemleri neler olacak belirlenmesi gerekiyor. Kargo firmaları belirlenirken dağıtım ağı geniş ve hızlı dağıtım yapan kargo firmaları ile çalışmak gerekiyor. Bunun için kargo firmaları ile mutlaka kargo anlaşması yapmalısınız.

Bir ürünü satmak kadar o ürünün ücretini tahsil etmekte önemlidir. Ödeme yöntemleri ne kadar çeşitli ve sorunsuz olursa satışlarınız ve güvenilirliğiniz o derece artar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kargo Anlaşması Nedir, Nasıl Yapılır?

E-Ticaret sitesi tasarımı

E-ticaret altyapınızı belirledikten sonra sitenizin ana sayfasını, kategori sayfasını ve alt sayfalarını çok iyi tasarlamanız gerekiyor. Ana sayfada son derece sade ve kullanıcının ne aradığını bulabileceği yapıda olmasına dikkat edin. Ürün görselleri son derece ne t, yazı fontları ve renkler kolay okunabilecek, gözü yormayacak şekilde olmalıdır.

dijital pazarlama
dijital pazarlama

Dijital pazarlama  çalışmaları yapın

Hangi ürünleri satacağınıza karar verdikten sonra bu ürünleri hangi yöntemlerle satacağınıza karar vermelisiniz. E-ticaret siteniz üzerinden yapacağınız satış çalışmalarına kabaca dijital pazarlama çalışmaları deniyor. Mümkün mertebe tüm dijital pazarlama yöntemlerini kullanın. Bunun için alanında uzman, tecrübeli ve bilgili dijital pazarlama uzmanı ve dijital pazarlama ajansları ile çalışın.

E-ticaret sitenizde kullanabileceğiniz dijital pazarlama yöntemleri şunlardır;

 • E-posta pazarlama
 • Arama motoru reklamları
 • Sosyal medya reklamları
 • SEO çalışması
 • İçerik pazarlaması
 • Sosyal medya pazarlaması
thumbnail
Okumanızda fayda var
Dijital Pazarlama Nedir?

Pazaryerlerine entegre olun

Ürünlerinizi kendi e-ticaret siteniz üzerinden satmanın yanında diğer Pazaryerleri üzerinden de satmaya çalışın. Ürünlerinize uygun pazaryerlerine üye olarak ürünlerinizi ekleyin. Pazaryerlerinin bilinirliği ve güvenilirliği yüksek olduğundan satışlarınız artacaktır.

Satış yapabileceğiniz yerli e-ticaret pazaryerleri şunlardır;

thumbnail
Önerilen Yazı
Türkiye de En Çok Bilinen E-Ticaret Pazar Yerleri Nelerdir?

Satış yapabileceğiniz yabancı e-ticaret pazaryerleri şunlardır;

 • Aliexpress
 • Amazon
 • Etsy
 • eBay
 • Taobao
thumbnail
Önerilen Yazı
Dünyanın En Popüler E-Ticaret Platformları Hangileridir?
trendyol e ticaret nasıl yapılır
trendyol e-ticaret nasıl yapılır

Trendyol e ticaret nasıl yapılır?

Trendyol, Türkiye’nin en büyük e-ticaret pazaryerlerinden biridir ve binlerce ürünü milyonlarca müşterilerine sunmaktadır. Eğer siz de Trendyolda mağazası açmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Trendyol Satıcı Paneline Kaydolun: Trendyol’da bir mağaza açmak için öncelikle Trendyol anasayfasında yer alan “Trendyol’da Satış Yap” sayfası üzerinden kayıt olmanız gerekmektedir. Trendyol Satıcı Paneli’ne kayıt olmak için Trendyol web sitesinde yer alan “Satıcı Ol” butonuna tıklamanız yeterlidir.
thumbnail
Önerilen Yazı
Trendyol da Mağaza Açmak Rehberi 2024
 • Mağazanızı Oluşturun: Trendyol Satıcı Paneli’ne giriş yaptıktan sonra, mağazanızı oluşturabilirsiniz. Mağaza adınızı, açıklamanızı ve mağaza logonuzu ekleyerek mağazanızı özelleştirebilirsiniz.
 • Ürünlerinizi Listeleme: Mağazanızı oluşturduktan sonra, Trendyol’da satacağınız ürünleri listelemeniz gerekmektedir. Ürünlerinizi, Trendyol Satıcı Paneli’nde bulunan “Ürün Ekle” butonuna tıklayarak ekleyebilirsiniz.
 • Stok ve Fiyat Yönetimi: Trendyol’da satacağınız ürünlerin stok ve fiyat yönetimini yapmanız gerekmektedir. Trendyol Satıcı Paneli’nde, ürünlerin stok ve fiyat bilgilerini düzenleyebilirsiniz.
 • Sipariş Yönetimi: Trendyol’da sattığınız ürünler için gelen siparişleri, Trendyol Satıcı Paneli’nde bulunan “Siparişlerim” bölümünden yönetebilirsiniz. Siparişleri görüntüleyebilir, onaylayabilir ve kargo bilgilerini ekleyebilirsiniz.
 • Ödeme Yönetimi: Trendyol’da sattığınız ürünler için ödeme yönetimini de Trendyol Satıcı Paneli üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeler Trendyol tarafından yapılır ve hesabınıza aktarılır.
 • Müşteri Hizmetleri: Trendyol’da sattığınız ürünler için müşteri hizmetleri de sağlamanız gerekmektedir. Müşterilerin sorularına ve şikayetlerine hızlı bir şekilde yanıt vererek müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak Trendyol’da bir e-ticaret mağazası açmak için Trendyol Satıcı Paneli’ne kaydolmanız, mağazanızı oluşturmanız, ürünlerinizi listelemeniz, stok ve fiyat ayarlaması yapmanız gerekiyor.

Amazon e ticaret nasıl yapılır?

Amazon, dünya genelinde en büyük e-ticaret platformlarından biridir. Amazon da ürün satmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Amazon hesabı oluşturun: Öncelikle, Amazon hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bunun için Amazon’un web sitesine gidin ve “Hesabım” bölümüne tıklayın. Ardından, “Hesap Oluştur” seçeneğini seçin ve gerekli bilgileri doldurun.
 • Satıcı hesabı açın: Amazon’da ürün satmak için bir satıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu hesapla birlikte, Amazon’da ürün listenizi yönetebilir, siparişleri takip edebilir ve ödemeleri alabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi listelemeye başlayın: Satıcı hesabınızı açtıktan sonra, ürünlerinizi Amazon’a listelemeye başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi listelerken, ürün açıklaması, fiyatı, stok durumu ve görselleri gibi bilgileri eklemeniz gerekiyor.
 • Siparişleri yönetin: Ürünleriniz listelendikten sonra, müşterilerinizin siparişlerini yönetebilirsiniz. Amazon, siparişleri toplar, kargolar ve müşteri hizmetleri desteği sağlar.
 • Ödemeleri alın: Satışlarınızın karşılığını almak için Amazon ödeme sistemini kullanabilirsiniz. Amazon, müşterilerden aldığı ödemelerden belirli bir ücret kesintisi yapar ve kalan miktarı hesabınıza yatırır.

Amazon’da başarılı bir satıcı olmak için rekabetçi fiyatlar sunmanız ürün açıklamalarınızı doğru ve ayrıntılı bir şekilde yazmanız, ürünlerinizi zamanında teslim etmeniz ve müşteri hizmetleri desteği sağlamanız çok önemlidir.

stoksuz e-ticaret yapmak
stoksuz e-ticaret nasıl yapılır

Stoksuz e ticaret nasıl yapılır?

Stoksuz e-ticaret, satılacak olan ürünlerin stoğunu tutmadan satışa sunan bir iş modelidir. Stoksuz e-ticaretin bir diğer adı Dropsihpping’dir. Bu iş modelinde satışı yapılmak istenen ürünler stok olmadan müşteriye satılır ve satıldıktan sonra bir toptancı veya tedarikçiden temin edilerek müşteriye gönderilir.

Stoksuz e-ticaret yapmak için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

 1. Ürün araştırması yapın: Stoksuz e-ticaret yaparken, ürünleri satışa sunmadan önce araştırma yapmanız gerekiyor. Hangi ürünlerin popüler olduğunu ve talebin ne kadar olduğunu araştırın.
 2. Tedarikçilerle anlaşın: Satışını yapacağınız ürünleri hangi tedarikçiden temin edeceğinizi araştırın. Araştırma sonucu bulduğunuz toptancı veya tedarikçi ile anlaşın.
 3. Online mağazanızı açın: E-ticaret sitenizi açın ve ürünleri tedarikçilerinizden temin edeceğiniz ürünleri sitenize ekleyin. E-ticaret sitenize ödeme işlemleri ve kargo işlemleri gibi detayları da dahil ettiğinizden emin olun.
 4. Pazarlama stratejinizi belirleyin: Satmak istediğiniz ürünlerinizi tanıtmak için etkili pazarlama stratejileri geliştirin. Sosyal medya ve diğer dijital kanalları kullanarak potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz.
 5. Müşteri hizmetlerini sağlayın: Müşteri hizmetleri için bir plan hazırlayın. Soruları yanıtlamak ve müşteri şikayetleriyle ilgilenmek için bir destek ekibi oluşturun.

Stoksuz e-ticaret yapmak geleneksel e-ticarete kıyasla daha az maliyetlidir. Ancak tedarikçi işbirliği ve müşteri hizmetleri gibi alanlarda dikkatli olmanız önemlidir.

e ticaret nasıl yapılır
evden e-ticaret nasıl yapılır

Evden e ticaret nasıl yapılır?

Evden e-ticaret nasıl yapılır sorusunun cevabı burada. Herhangi bir mağaza açmadan da evinizden e-ticaret yapabilirsiniz. Evden e-ticaret yapmak için satacağınız ürünleri tedarik edeceğiniz bir toptancı ile anlaşmalısınız. Anlaşma yaptıktan sonra ürünleri e-ticaret sitenize ekleyip satarak para kazanabilirsiniz. Evden de e-ticaret yapıyor olsanız bile fatura kesmekmutlaka bir şirketiniz olsun.

Evden e-ticaret yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Ürün Seçimi: İlk olarak, satacağınız ürünleri belirlemelisiniz. Bu ürünlerin bir nişi olmalı ve araştırma yaparak müşteri taleplerini karşılamalısınız.
 • Tedarik: Ürünlerinizi nereden temin edeceğinizi belirlemelisiniz. Üreticilerle doğrudan çalışabileceğiniz gibi, toptancılardan da ürünler temin edebilirsiniz.
 • E-ticaret Sitesi Kurma: Kendi e-ticaret sitenizi oluşturabilirsiniz. E-ticaret siteleri için birçok platform ve yazılım mevcuttur. Bunlar arasında WooCommerce, Shopify, Magento gibi popüler platformlar bulunur.
 • Ödeme ve Kargo İşlemleri: Müşterilerinizin ödeme yapabilmesi için güvenli bir ödeme yöntemi seçmelisiniz. Bu yöntemleri kullanarak alınan ödemeleri takip etmeli ve ürünlerin kargolanmasını sağlamalısınız.
 • Pazarlama: E-ticaret sitenizi tanıtmak için pazarlama stratejileri kullanmanız gerekiyor. Sosyal medya, arama motoru reklamları, SEO gibi pazarlama teknikleri, e-ticaret işinizi büyütmek için önemlidir.
 • Müşteri Hizmetleri: Müşterilerinizle iletişim kurmak ve sorularına yanıt vermek için müşteri hizmetleri departmanı oluşturmanız önemlidir. E-posta, telefon veya canlı sohbet desteği gibi çeşitli yöntemlerle müşterilerinize yardımcı olabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları takip ederek evden e-ticaret yapabilirsiniz. Ancak e-ticaret yapmak her zaman düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir; bu nedenle başarılı bir işletme yönetmek için zaman, çaba ve sabır gerektiriyor.

E-ticaret nasıl yapılır sorusuna detaylı bir şekilde cevap vermeye çalıştık. E-ticaret nasıl yapılır sorusu ile ilgili sormak istediğiniz bir soru olursa bize aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz, sorunuz en kısa sürede cevaplandırılacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=vlHcjO95VBA
E-ticaret nasıl yapılır?
5/5 - (3 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  g_zel
  Güzel
 • 1
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir