1. Anasayfa
 2. E-Ticaret Eğitim

İnternetten İç Giyim Satışı Nasıl Yapılır?


0

İnternetten iç giyim satışı nasıl yapılır hemen öğrenin. Son dönemlerde pek çok kişi satış işlemlerini internet aracılığıyla gerçekleştirmeyi tercih eder. İnternetten iç giyim satışı yapmak isteyen kişilerin, güvenilir bir satış firması olabilmek için öncesinde bilmesi gereken bazı detaylar bulunur.

Çünkü girişimcilerin e-ticaret siteleri üzerinden satış yaparak bir başarı elde edebilmeleri için belirli hususları göz önünde bulundurmaları önemlidir. Konuyla ilgili tüm detaylara ve merak ettiğiniz soruların yanıtlarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

İnternetten iç giyim satışı yapmadan önce bilinmesi gerekenler

İnternet aracılığıyla iç giyim satışı yapmak isteyen e-ticaret girişimcilerinin ün kazanabilmek ve kar sahibi olabilmek için dikkat etmesi gereken faktörler vardır. Bu faktörler ile ilgili bir liste hazırlamak gerekirse;

İnternetten iç giyim satışı
İnternetten iç giyim satışı
 • Bu konuda göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey satış yapacak olduğunuz ürünlerin kaliteli olmasıdır. Çünkü üretici firma olarak müşteri kitlenize değer vererek kaliteli ürünlerin üretimini yaparsanız marka değerinizi de aynı oranda arttırmış olursunuz. Özellikle iç çamaşırı gibi kişinin hem sağlığını hem de rahatını etkileyen bir kategoride ürün satışı yapmak istiyorsanız, ürünlerin dokusuna ve kumaş yapısına da özen göstermelisiniz. Ürünlerin üretim aşamalarında insan vücuduna zararlı olacak materyallerin kullanılmamasına dikkat etmelisiniz. Bu sebeple pamuklu kumaşları tercih etmeniz önerilir. Böylelikle müşteri memnuniyetini de kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
 • Dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise ürün çeşitliliğine sahip olmaktır. Cunku internetten iç giyim satışı yaparken ürünlerin tek çeşit ve tek tip olmaması da önemlidir. Belirli bir tarzda üretilen iç giyim ürünleri yalnızca bir kitleye hitap ederken ürün çeşitliliği sayesinde herkese hitap etmeyi başarabilirsiniz. Şekil, model ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren ürünler; renk seçeneklerini de içeriğinde bulundurmalıdır. Böylelikle herkes kendi tarzına yönelik olan iç çamaşırı modeline ulaşabilir. Bu durum da satış yaptığınız e-ticaret sitenizin zaman içerisinde daha fazla etkileşim almasına yardımcı olur. Erkek-kadın pijamaları, çocuk pijamaları ve iç giyim ürünlerinin yanında hamile iç giyim ürünleri en çok satış yapılan kategorilerin başında yer alır.
 • E-ticaret sitesi üzerinden satış yaparken özen gösterilmesi gereken detaylardan bir tanesi de ürün görselleridir. İç giyim başlığı altında ürün satışı yaparken ürünlerin “+18” olduğunu vurgulamanız önemli bir husustur. Bu durumun nedeni ise müşterilerin günün herhangi bir saati içerisinde siteden alışveriş yapabilme ihtimalidir. Müşteriler, iç giyim ürünlerinin üçüncü bir kişi tarafından görülmesinden hoşnut olmayabilir.
 • İç giyim ürünleri müşteriler açısından özel ve herkesin bilmesini istemediği ürünler olduğu için gizli paketleme bu satış türünde büyük önem arz eder. Herhangi bir kişi tarafından satın alınan ürünü gizli bir şekilde paketleyerek müşteri gizliliğini ön planda tutabilirsiniz.
 • Müşteri açısından ürünlerin teslim edildiği süre oldukça önemlidir. İnsanlar, satın almış oldukları ürünlerinin kısa süre içerisinde ellerine geçmiş olmalarını ister. Bu sebeple e-ticaret firması olarak Aras kargo, Sürat Kargo, Mng Kargo gibi bir kargo şirketi ile anlaşma imzalamalısınız. Yaşanabilecek herhangi bir sorunda kargo iade imkanı olması gerektiğine de dikkat etmelisiniz. Böylelikle müşteriler kargo açısından bir sorun yaşamamış olur. Bu durum da müşteri memnuniyetinin ortaya çıkması üzerinde etkili bir rol oynar.
 • Son olarak internet üzerinden iç giyim satışı yapan bir e-ticaret firması iseniz güçlü bir internet altyapısına sahip olmanız gerekir. Yazılımsal olarak yapılması gereken işlemler sayesinde müşteriler, site içerisinde rahatlıkla gezinip ürünleri istedikleri gibi detaylı şekilde inceler. Yazılım şirketleri arasında kendi gereksinimlerinizi karşılayacak olan bir firmayla anlaşma sağlayabilirsiniz. Böylelikle pek çok müşterinin beğenisini kazanmayı başarabilirsiniz.
5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir