1. Anasayfa
 2. İnstagram

Google da En Çok Aranan 7 İnstagram Sorusu


0

Google da en çok aranan 7 instagram sorusu nelerdir hiç merak ettiniz mi? İnstagram profil oluşturup herkes tarafından takip edilmeyi kim istemez ki? 2022 We Are Social Raporuna göre Türkiye İnstagramı en aktif kullanan ülkelerden biri. Yine bu rapora göre Türk insanı zamanının büyük bir bölümünü İnstagram da geçiriyor. İnstagram ülkemizde bu denli yoğun kullanılırken insanlarda İnstagram profillerini daha da güzelleştirip daha fazla İnstagram beğeni, daha fazla İnstagram yorum, daha fazla İnstagram takipçi kazanmak istiyor.

Hesaplarını normal yöntemlerle büyütmek isteyenlerin yanı sıra bazı insanlarda İnstagram takipçi hilesi, İnstagram beğeni hilesi gibi yöntemlerle hesabını büyütmeye çalışmakta.

İnsanlar İnstagram hesaplarını daha da geliştirmek, daha da büyütmek isterken, bazı kişiler deİnstagramı kullanmaktan vaz geçip İnstagram dondurma, instagram hesap silme yolları aramakta.

Her ne amaç için olursa olsun insanlar İnstagramla ilgili bilmedikleri konuları, soruları dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google üzerinden aramakta. Bu makalemizde insanlar İnstagram da en çok hangi soruları aramış onlardan bahsedeceğiz. Google da en çok aranan İnstagram sorularına kısa kısa cevaplar vermeye çalışacağız.

Google da en çok aranan 7 instagram sorusu
Google da en çok aranan 7 instagram sorusu

Google da en çok aranan 7 instagram sorusu nedir?

İnsanlar her konuda olduğu İnstagram konusunda da bilmedikleri, öğrenmek istedikleri konuları Google üzerinden araştırmakta. Araştırılan her konu için Google arama sonuçlarında bilgiler çıkmakta. Çıkan her bilgileri dikkatli bir şekilde okumanızı, konuyu birkaç farklı siteden de karşılaştırmanızı tavsiye ederiz.

Ülkemiz insanı Google da en çok şu soruları araştırmakta;

 1. İnstagram hesabı neden kapatılır?
 2. İnstagramdan nasıl para kazanabilirim?
 3. Hangi İnstagram hashtagları kullanılmalı?
 4. İş için İnstagram mı Tiktok mu kullanılmalı?
 5. İnstagram da paylaşım yapmak için en iyi zaman nedir?
 6. İnstagram para ödüyor mu?
 7. İnstagram bitiyor mu?

İnstagram hesabı neden kapatılır?

İnstagram hesabı neden kapatılır bu soruyı soran araştıran bir çok insan bulunmakta. İnstagramı dünya üzerinden milyarlarca insan kullanmakta. Üstelik bu insanların ülkesi, kültürü, anlayışları farklı farklı. İnstagram daha kullanılabilir platform oluşturabilmek için bir takım kurallar getirmiştir.

İnstagram kuralları nelerdir bunu instagram Yardım sayfasında bulabilirsiniz.

İnsanların instagram hesapları en çok şu nedenlerden dolayı kapatılır;

 • Topluluk kurallarını ihlal etmek
 • Hesaba farklı cihazlardan çok sayıda giriş
 • Şüpheli girişler ve güvenlik tehditleri
 • Hakkınızda yapılmış çok sayıda şikayet

İnstagram hesabının kapatılması için bir çok neden bulunmakta. Nedenlerin tamamını İnstagram Yardım sayfasından öğrenebilirsiniz. İnstagram hesabınız kapatılırsa yine İnstagram Yardım sayfasından destek talep edebilirsiniz.

İnstagram hesabı neden kapatılır?
İnstagramdan nasıl para kazanabilirim?

İnstagramdan nasıl para kazanabilirim?

İnstagramı eğlenmek, zaman geçirmek için kullanan insanların yanı sıra İnstagramdan para kazanmak için kullanan insanlarda bulunmakta. İnstagram da güzel zaman geçirirken para da kazanabilirsiniz. İnstagram hesabı olan herkes para kazanabilir. Para kazanmak için bir şart bulunmamakta.

İnstagram da para kazanmak için insanların en çok merak ettiği soru “İnstagramdan para kazanmak için kaç takipçi gerekir” sorusudur. İnstagramdan para kazanmak için öyle binlerce takipçinizin olmasına gerek yok. Kaliteli ürün veya nitelikli hizmetiniz varsa 5-10 takipçi ile bile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagramda para kazanma yöntemleri şunlardır;

 1. E-kitaplar/kurslar gibi dijital ürünler satmak.
 2. Koçluk/danışmanlık hizmetleri sunmak.
 3. Fiziksel ürünler satmak.
 4. Marka sponsorluğu yapmak
thumbnail
Önerilen Yazı
İnfluencer Olmak için 8 Altın Kural

Hangi instagram hashtagları kullanılmalı?

İnstagram da saniyede milyonlarca paylaşım yapılmakta. Bu kadar yoğun paylaşım yapılan platformda paylaşılanların alaka düzeylerine göre gruplanması gerekiyor. Bu diğer büyük sitelerde kategoriler açılarak sağlanmakta. İnstagram da ise bu gruplama hashtag denilen yöntemle yapılmakta.

İnsanlar binlerce, milyonlarca hesabı takip etmek yerine bu hashtagları takit etmekte. İnsanların takip ettiği hashtag kullanılan paylaşım insanların profillerinde gösterilmekte.

Paylaşımlarınızda şu İnstagram hashtags kullanın demek yanlış olur. Çünkü hashtaglar zaman zaman çok kullanımdan dolayı spam durumunu düşebiliyor. Şu hashtagı kullanın demekten ziyade hashtag seçerken önemli noktalar nelerdir onlardan bahsetmek isteriz.

Bu önemli noktalara dikkat ederseniz zaten paylaşımlarınız için hashtaglar nelerdir kendiniz bulabilirsiniz. Bulamazsanız bile Google da İnstaghram hashtag generator diye aratın size yardımcı olacak bir çok yardımcı araç bulacaksınız.

İnstagram hashtag seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar;

 • Kullanacağınız hashtagın paylaşımınızla alaka düzeyine dikkat edin.
 • Başka hesapta kullanılan hashtagları bilinçsizce kullanmayın. Başka paylaşımda yarayan sizin paylaşımınızda yaramayabilir.
 • Yüksek erişimi olan hashtagları ezbere kullanmayın.
 • Paylaşımlarınızda çok fazla hashtag kullanmayın. Hashtag yamyamlığı konumuna düşmeyin.

İş için instagram mı tiktok mu kullanılmalı?

Yaptığınız işi, bu mecraları niçin kullandığınızı bilmeden bu soruya şu platformu kullanın demek yanlış olur. İnstagram da Tiktok da sosyal medya uygulaması olup temel dinamikleri, etkileşimleri farklıdır.

Bizim insanlara tavsiyemiz işiniz için bütün sosyal medya uygulamalarını kullanın yönündedir. İnsanlar markanızı, işletmenizi bu platformlarda aradıklarında karşılarına çıkmalısınız. Ama işinizin mahiyeti itibariyle her platformun aynı oranda getirisi olmayacaktır.

Bunu kullanarak deneyimleyecek olan sizsiniz. Hangi platform size fayda sağlıyorsa ağırlığınızı o platforma verin. Bu ister İnstagram olur, isterse de Tiktok olur.

İnstagram da paylaşım yapmak için en iyi zaman nedir?
İnstagram da paylaşım yapmak için en iyi zaman nedir?

İnstagram da paylaşım yapmak için en iyi zaman nedir?

İnstagramda yapacağınız paylaşımların maksimum etkileşim alması için belli saatlere dikkat etmelisiniz. Özellikle insanların İnstagramı kullandıkları saat dilimlerini dikkate alırsanız paylaşımlarınız daha çok kişi tarafından görülüp daha fazla etkileşim alacaktır.

Hesabınızdan yapacağınız en uygun zaman dilimlerini anlayabilmek için 3-4 paylaşımlarınızı analiz edin. Profilinize ait en uygun zaman dilimi için hesabınızın İstatistikler kısmına göz atabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre İnstagram paylaşım saatleri 09:00 ile 11:00 saatleri arasıdır. Sosyal Medyada Paylaşım için En Uygun Saatler hangileridir öğrenmek için aşağıdaki önerilen makalemizi mutlaka okuyun, paylaşımlarınızı buna göre yapın.

thumbnail
Önerilen Yazı
En Doğru Sosyal Medya Paylaşım Saatleri

İnstagram para ödüyor mu?

İnstagram yakın zamanda kullanıcılarına para ödemeye başladı. Şimdilik sadece canlı yayınlarda rozet özelliği satın almalarından para ödemekte. Yakın zamanda abonelik sistemini devreye alacak olup hesabınıza ücretli abone olanlardan da para kazanabileceksiniz. Testler tamamen bittikten sonra yaptığınız paylaşımlardan, reels videolarından sizde para kazanabileceksiniz.

Hesabınızın para kazanmak için uygun olup olmadığını Profil kısmında sağ üstteki 3 noktaya dokunup gelen menüden İçerik Üretici/Para Kazanma Durumu düğmelerine tıklayın. Gelen ekranda para kazanmak için uygun olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Hesabınız para kazanmak için uygun ise ekranda “Para kazanmaya uygunsun” diye yazacaktır.

İnstagram bitiyor mu?

“İnstagram bitiyor” diye zaman zaman şehir efsaneleri dolaşmakta. İnstagramın bittiği falan yok. Bırakın instagramın bitmesini İnstagram şu anda ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması. Tavsiyemiz bu tarz dedikodulara kulak asmamanız.

İnstagram hesabınız yoksa hemen Google arama çubuğuna İnstagram İndir diye yazıp uygulamayı  indirin ve telefonunuza kurun.

Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra İnstagram giriş yaparak uygulamanın tadını çıkarın.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir