E-Ticaret Muhasebe Entegrasyonu Nedir

E-Ticaret Muhasebe Entegrasyonu ile işinizi kolaylaştırın. E-Ticaret Muhasebe Entegrasyonu Nedir, Avantajları Nelerdir? öğrenmek için hemen tıkla.

E-Ticaret Muhasebe Entegrasyonu Nedir
E-Ticaret Muhasebe Entegrasyonu Nedir
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz

E-ticaret muhasebe entegrasyonu, internet üzerinden satış yapan firmaların satış, stok ve faturalama gibi işlemlerinin hatasız ve eksiksiz bir şekilde muhasebe programlarına aktarılmasına denir. Aynı zamanda iki farklı program türünün hem otomatik hem de eş zamanlı olarak bağlantı kurmasını da sağlar. Sektör fark etmeksizin her firma üzerinde kullanılmaya elverişli olacak şekilde farklı muhasebe entegrasyonları bulunur. Bu entegrasyonların en bilinenleri olarak ön plana çıkan logo, nebim, mikro ve paraşüt; kar süreçlerinin eksiksiz ve hatasız bir şekilde takip edilmesine ve kontrolünün yapılmasına olanak sağlar. Entegrasyonun asıl hedefi bütün ön muhasebe verilerini hatasız ve hızlı şekilde tek bir program üzerinde toplamaktır.Bu konu ile ilgili olan bütün detaylara yazımızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret entegrasyonu, yönetiyor olduğunuz e-ticaret sitesi kapsamındaki muhasebe, kargo ve pazar yeri gibi yönetilmesi zor olan işletimleri tek bir sayfa üzerinde otomatize etmenize yardımcı olan sistemdir. Bu sistem, sitenizdeki tüm ürün detaylarıyla ilgili işlemleri dakikalar hatta saniyeler içerisinde çözüme kavuşturmaya yarar. Sitenizde yer alan bütün ürünlerin toplanması, verileringüncellenmesi ve sipariş takibi yapılması  gibi zaman alan işlemlerin birkaç saniyede halledilmesi konusunda büyük önem arz eder. E-ticarette vakit ve uğraş isteyen işleri kolaylaştırırken aynı zamanda sizin de siteyi büyütmek adına yapılan çalışmalara odaklanmanızı sağlar. Bu entegrasyon sisteminin sağlamış olduğu en büyük avantaj ise web sitenizdeki ürünler ve stoklar ile ilgili yapılan her düzenlemenin hem mağazalar hem de site üzerinde anlık olarak senkronize olmasıdır. Böylelikle gerekli işlemleri tek tek elle uğraşarak değil de kısa sürede internet aracılığıyla halledebilirsiniz.

Muhasebe Entegrasyonunun Özellikleri Nelerdir?

Muhasebe entegrasyonu ile ilgili özelliklerin yer aldığı bir liste hazırlamak gerekirse;

 • Yapılan tüm satışlar günlük olarak otomatik bir şekilde faturalanabilir.
 • E-ticaret alanında büyük yer kaplayan pazar yeri firmaları ile kendi siteniz arasında kısa sürede bağlantı kurabilirsiniz.
 • E-fatura sistemini tercih eden müşteri kitlenize e-posta yöntemi sayesinde kolaylıkla faturalarını gönderebilirsiniz.
 • Muhasebe fişleri, stok, envanter ve çek-senet gibi işlemleri hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde aktarabilirsiniz.
 • Muhasebe entegrasyonları sayesinde firmanızdaki ürün stoklarını hızlıca web sitenize iletebilirsiniz.
 • Mali kayıtları günlük ve hızlı şekilde tutarak ortaya çıkan açıkları rahatlıkla tespit edebilirsiniz.
 • Çalışanlara ekstra zorluk olan iş yükünü entegrasyon sayesinde azaltabilirsiniz.

Muhasebe Entegrasyonunun Sunmuş Olduğu Avantajlar Nelerdir?

Muhasebe entegrasyonu avantajları bir hayli fazladır. Bu avantajları maddeler halinde açıklamak gerekirse;

 • Her gün düzenli olarak stok sayımı yapmanıza gerek kalmaz.
 • Pek çok farklı pazaryeri ve karmaşık panelleriyle uğraşmak yerine sizin siteniz için özel olarak hazırlanan yönetim paneli aracılığıyla bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz.
 • Özel hazırlanmış olan panel üzerinde bütün satışları görüntüleyebilirsiniz.
 • Günlük çıkartılan raporlar sayesinde e-ticaret mağazamız hakkındaki tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Entegre Muhasebe Programı Çözümleri Nasıl Yapılır?

Entegre muhasebe programı üzerinde yapılması gereken çözümleri sizler için maddeler ile sıraladık:

 • Entegre muhasebe programı çözümleri sayesinde hem zamandan hem de maliyetten tasarruf yapma imkanına erişebilirsiniz.
 • İçinde bulunduğunuz sektör fark etmeksizin size özel hazırlanmış olan tüm muhasebe işlemlerini otomatik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Entegre muhasebe yöntemi aracılığıyla sahip olduğunuz müşterilerinizin yaptığı hareketleri kolaylıkla inceleyebilirsiniz.
 • Muhasebe entegrasyon programları sayesinde e-ticaret sitenizdeki stok, satış ve cari hesaplar gibi konularda eksiksiz ve hatasız şekilde işlemler yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu konuda zamandan da tasarruf ederek önemli envanter işlemlerini hızlıca çözüme kavuşturabilirsiniz.