1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

Şirket Maili Açma Nasıl Yapılır?

Şirket maili nedir, Şirket maili neden önemlidir, Şirket maili nasıl alınır sorularının cevabı bu makalede. Okumak için hemen tıkla.


0

Şirket maili, işletmelerin çalışmaarını, stratejilerini, ürünlerini anlatan en önemli elçilerdir. Outlook, Gmail veya Yahoo gibi sağlayıcılarla ücretsiz bir e-posta hesabı oluşturabilirsiniz, ancak şirket maili, e-posta servis sağlayıcılar veya web hosting şirketleri aracılığıyla oluşturulur. Bu size alan adı uzantısına sahip “markalı” bir e-posta adresi sağlar.

Şirket Maili Açma
Şirket Maili Açma

Şirket maili nedir?

Şirket maili, e-posta’nın @ simgesinden sonra gelen kısmında işletmenin adını ya da alan adını içeren özel bir e-posta’dır. Örneğin, gmail.com, outlook.com ve yahoo.com e-posta alan adlarıdır. Bu, işletmelerin markalarını temsil eder ve profesyonel bir imaj sunar.

Çoğu işletme ve profesyonel, markalarını temsil eden ve resmi web siteleriyle eşleşen özel bir alan adı kullanır. Örneğin, web siteniz sirketadiniz.com ise şu biçimde bir e-posta adresi oluşturabilirsiniz: isim@sirketadiniz.com.

Profesyonel amaçlar için kendi özel e-posta alan adınızla bir e-posta adresi kullanmak standart bir uygulamadır. Bu, marka bilinirliğini artırmanıza yardımcı olur ve aynı zamanda özgünlüğün bir işareti olarak da hizmet eder, böylece e-posta alıcılarınız her zaman marka adınızla (ki bu genellikle alan adıdır) ilişkilendirilmiş resmi bir gönderici olduğunuzu bilir.

Şirket maili neden önemlidir?

Şirket mailinin şirketinizin başarısı için önemli olmasının birkaç nedeni aşağıdaki şekildedir:

1. Harika bir ilk izlenim verir

Bir marka oluştururken, ilk izlenimler çok önemlidir. Profesyonel bir e-posta adresi (özellikle profesyonel bir şirketten) bir güvenilirlik duygusu yaratır. Bu, şirketinizin yeni müşteriler çekme potansiyelini artıracaktır.

2. Marka bilinirliğini artırın

Şirketinizin adını içeren bir e-posta adresi, tüm müşterileriniz için bir hatırlatma işlevi görür. Güvenilirliği artırmanın yanı sıra özellikle e-posta’nız mevcut müşteriler tarafından diğer müşterilerle paylaşılıyorsa, bu marka bilinirliğinizin artmasına yardımcı olacaktır.

3. İletişimi kolaylaştırma

E-posta’ları doğrudan çeşitli departmanlardaki kişilere yönlendirmek için belirli e-posta adresleri oluşturabilirsiniz. Örneğin satis@ sirketadi.com. Bu sadece üretkenliği artırmakla kalmaz, aynı zamanda iletişimlerinin gerekli departmana gittiğini bilen müşterilerinizin içini de rahatlatır.

Şirket maili nasıl alınır?
Şirket maili nasıl alınır?

Şirket maili nasıl alınır?

Şirketiniz veya kişisel kullanımınız için kendi kurumsal e-posta adresinizi nasıl oluşturabileceğinize dair adımları aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

1. E-posta servis sağlayıcınızı seçin

İlk olarak işletmeniz için doğru e-posta servis sağlayıcıyı seçmeniz gerekir. Bu noktada Uzman Posta gibi popüler bir e-posta hizmeti seçebilir ve yerli, güvenli ve bütçe dostu Uzman Posta’nın müşterilerine sunduğu birçok avantajdan yararlanabilirsiniz.

2. Alan adınızı kaydedin veya mevcut alanınızı kullanın

Eğer henüz bir alan adınız yoksa öncelikle bir alan adı kaydetmeniz gerekir. Bu, işletmenizin adını temsil eden ve marka kimliğinize uygun bir alan adı olmalıdır. Eğer halihazırda bir alan adınız varsa mevcut alan adınızı e-mail hizmetinize bağlayabilirsiniz.

thumbnail
Bu yazıyı okumanızda fayda var
Alan Adı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

3. E-posta hesabınızı ayarlayın

Seçtiğiniz e-posta servis sağlayıcısının yönergelerini takip ederek işletmeniz için e-posta hesabınızı ayarlayın. Bu süreç e-posta adreslerinizi oluşturmayı, kullanıcıları eklemeyi ve yönetmeyi, e-posta grupları oluşturmayı ve e-posta güvenliği ve spam koruması gibi ayarları yapılandırmayı içerir.

4. E-posta istemcisini ve cihazlarını ayarlayın

İşletmeniz için e-posta hesabınızı ayarladıktan sonra e-posta’larınızı yönetmek ve kullanmak için bir e-posta istemcisi seçmeniz gerekir. Outlook, Gmail, Apple Mail ve Mozilla Thunderbird gibi popüler e-posta istemcileri arasından seçim yapabilirsiniz. Daha sonra e-posta hesaplarınızı bilgisayarınıza, telefonunuza ve diğer cihazlarınıza eklemek için e-posta istemcinizin yönergelerini takip edebilirsiniz.

5. E-posta adres ve imzalarınızı her Yerde kullanın

İşletme e-posta adreslerinizi ve e-posta imzalarınızı işletme kartvizitlerinize, web sitenize, sosyal medya profillerinize ve diğer pazarlama materyallerinize ekleyerek yaygınlaştırın. Bu, marka bilinirliğinizi artıracak ve müşterilerinizin ve iş ortaklarınızın sizinle iletişim kurmasını kolaylaştıracaktır.

Şirket maili giriş

Şirket e-posta hesabınıza erişim kurumsal kimliğinizi ve iletişiminizi profesyonelce yürütmeniz için kritik bir adımdır. Şirket maili giriş nasıl yapacağınıza dair temel adımlar:

1-Web Tarayıcısı Açın: Öncelikle şirketinizin e-posta hizmeti sağlayıcısının web portalına erişim için bir web tarayıcısı açın. Örneğin şirketiniz Google Workspace (eskiden G Suite) kullanıyorsa, ‘mail.google.com’ adresine gidin.

2-Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi Girin: Açılan sayfada e-posta adresinizi (genellikle “[isim]@[şirketadi].com” formatında) ve şifrenizi girin.

3-Güvenlik Kontrolleri: Bazı şirketler iki faktörlü kimlik doğrulama gibi ek güvenlik protokolleri kullanır. Eğer böyle bir sistem varsa, doğrulama kodunu girerek erişiminizi onaylayın.

4-Mail Kutunuza Erişin: Başarılı bir girişin ardından e-postalarınızı görebilir, okuyabilir ve yanıtlayabilirsiniz.

5-Güvenli Çıkış: İşiniz bittiğinde hesabınızdan güvenli bir şekilde çıkış yapmayı unutmayın, özellikle ortak bilgisayarlarda.

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Emirhan Alpay, dinamik ve yenilikçi bir dijital pazarlama uzmanıdır. Eskişehir Üniversitesi'nde tamamladığı endüstri mühendisliği eğitimi analitik düşünme ve çözüm odaklı yaklaşımını dijital pazarlama stratejilerine yansıtmasına olanak sağlar. Kendi alanında uzmanlaşmış ve dinamik bir profesyonel olarak, markaların dijital arenada daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan stratejileri kusursuz bir şekilde oluşturur.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir