N11 Mağaza Puanı Nasıl Yükseltilir?

En büyük pazaryeri sitelerinden olan n11 de yüksek puanlı mağaza olmayı herkes ister. Bu yazımızda N11 Mağaza Puanı Nasıl Yükseltilir? anlatıyoruz. Hemen oku.

N11 Mağaza Puanı Nasıl Yükseltilir?
N11 Mağaza Puanı Nasıl Yükseltilir?
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz

Her gün gelişen ve alışverişte daha da önemli hale gelen e-ticaret, güvenilir platformlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Türkiye'nin prestijli alışveriş sayfaları arasında kabul gören N11, yüzlerce farklı mağazaya iş imkânı sunar. Bu mağazalardan farkınızı ortaya koymanız ve daha çok tercih edilmeniz, mağaza puanınızı yükseltmeniz halinde oldukça kolaydır. Peki n11 üzerinden mağaza puanı nasıl yükseltilir? Mağaza puanını yükseltmek için nasıl bir yol izlemek gerekir? Başarılı mağaza nasıl olunur? İşte konuya dair merak ettiğiniz her şey!

Başarılı Mağaza Ne Demektir?

N11'de yer alan binlerce mağaza, farklı sektörlerde satış yapılmasını sağlar. Ancak bu mağazaların hepsi aynı başarı seviyesinde değildir. Başarılı mağaza kategorisinde değerlendirilmek için bazı kriterleri karşılayabilmek gerekir. Bu kriterlerin tamamına veya büyük kısmına uygun yapıdaki mağazalar, N11’de başarılı mağaza olarak nitelendirilebilir. Hem Türkiye hem de dünya genelinde milyonlarca kullanıcının ziyaret ettiği N11, başarılı mağaza seçenekleriyle herkesin güvenini kazanır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte online alışverişin gündelik bir alışkanlık haline dönüşmesi, çok sayıda sanal mağazanın ortaya çıkmasına yol açar. Güçlü ve güvenilir yapısıyla dikkat çeken başarılı mağazalar, satış oranı bakımından da rakiplerine fark atar. Sanal mağazalar arasında öne çıkmayı başaranlar, e-ticaret dünyasında kendine kalıcı bir yer edinir. Sektöre ayak uydurarak devamlı bir gelişme içerisinde hareket eden işletmeler, başarılı işlerde büyük rollere sahip olur. Önerilen talimatlara uyarak N11’deki başarılı mağazalar arasında yerinizi alabilirsiniz.

 N11 Başarılı Mağaza Olma Kriterleri

Türkiye'nin e-ticaret dünyası içerisinde kendini kanıtlayan sayılı sitelerinden N11, mağazalardan farklı beklentilere sahiptir. Müşterilerden yüksek puan ve olumlu yorumlar toplayan mağazalar, N11’in başarılı mağazalarını tanımlar. Ayrıca 5 üzerinden en az 4.5 puana sahip olunması da gereklidir. Bu özellikleri taşıyan bir mağaza kurmak, bazı püf noktalarını uygulamanız halinde mümkündür. Kısa süre içerisinde başarılı mağazaya dönüşmenizi sağlayacak püf noktalarını şöyle sıralayabiliriz:

Ürün İsmi

Müşteriler, ihtiyaç duydukları ürünleri ararken aslında ürün adını taratmış olurlar. Bu nedenle satış yapılan ürünlerin doğru isimlendirilmesi oldukça önemlidir. Yalnızca ürün adı yazıldığında dahi kısa sürede sonuçlara ulaşılması, müşterilerin işini büyük ölçüde kolaylaştırır. Ürününüzün arama motorlarında da çabucak bulunabilmesi için doğru isim ve başlık belirlenmesi gerekir. Ayrıca garanti bilgisini de ürün başlığına eklemeniz gereken bilgilerdendir.

Ürün Açıklaması

N11 sayfalarındaki ürünlerin müşterilere eksiksiz biçimde tanıtılması, işletme ve müşteri arasında bir güven bağı kurulmasına katkıda bulunur. Ürün özelliklerini anlatan açıklama bölümü, mutlaka ilgi çekici olmalıdır. Müşterilerinizin aklına gelebilecek soruları öngörerek bu soruların cevaplarını ürün açıklaması kısmında yer vermenizi tavsiye ederiz. Ürüne dair bütün teknik bilgilerin en doğru şekilde bildirilmesi, müşteriler tarafından herhangi bir yanlış anlaşılma oluşmamasını sağlar. Açıklama bölümünde fazla kısa ve soğuk bir dil tercih edilmesindense açıklayıcı ve samimi bir bilgilendirme yapılması daha doğru olacaktır.

Ürün Fotoğrafı

Ürün Fotoğrafı

Satış konusunda en önemli noktalardan biri, ürün fotoğraflarıdır. Farklı açılardan çekilen ürün fotoğrafları, müşterinin kafasında doğru fikirler oluşmasına aracılık eder. Işığın yeterli olduğu bir ortamda net görülecek biçimde çekilmesi önerilen fotoğraflar, satış öncesinde müşterilere ürün hakkında güven verebilmenizi mümkün kılar. Çok küçük ya da çok büyük boyutta fotoğraflar tercih etmemek, site tasarımına uygun yapıda bir sunum yapabilmenizde başrolü oynar.

Kargo Ücreti

Müşterilerin ürün seçerken dikkat ettiği konular arasında kargo ücreti ilk sıralarda yer alır. Ürünün istenilen adrese ulaştırılması için talep edilen kargo ücreti, kimi zaman müşterilerin alışverişten vazgeçmesine yol açabilir. Genelde ek bir maliyet olarak görülen kargo ücreti, satış sürecinde önemli bir role sahiptir. Birçok kargo firması ile anlaşması bulunan N11, mağazanızda çok düşük kargo ücretli satışlar yapabilmenize olanak tanır. Bazı ürünlerde bulunan kargo bedava seçeneği, ürünün satış oranında gözle görülür biçimde artışa sebep olur. Uygun fiyat seçenekleri içerisinde değerlendirilen kargo ücretleri, müşterilerin N11 mağazanıza yönelmesine katkı sağlar.

Kargo Gönderim Süresi

Pratik bir alışveriş sürecini müşterilere sunan e-ticaret siteleri, ürünlere en kısa sürede ulaşmanızı hedefler. Türkiye'nin büyük bir kesimi tarafından ziyaret edilenN11 mağazaları, ürünlerinizi hızlı ve güvenli seçenekler ile adrese teslim eder. Ürünlere daha da çabuk şekilde erişmek isteyenler, hızlı kargo filtresi uygulayarak aynı gün içinde teslim ürünlere yönelebilir. Ancak ürünlerin saat 14.00’a kadar sipariş edilmesi halinde aynı gün kargoya verileceği gözden kaçırılmamalıdır.

Müşteri İletişimi

Müşteriler ürün satın almadan önce merak ettikleri soruları yorumlar ya da mail aracılığıyla sizlere iletir. Bu soruların yeterli derecede açıklayıcı olması, müşterinin satışa devam etmesinde oldukça etkilidir. Birkaç dakika içerisinde soruları cevaplanmanız halinde müşterinin satış işlemlerine kolayca geçiş yapmasını sağlarsınız. Ancak hızlı cevaplayamadığınız takdirde müşterilerin ilgisinin başka ürünlere kayması olasıdır. Bu nedenle soruları en kısa süre içerisinde cevaplandırarak müşteriler ile iletişiminizi güçlü tutmalısınız.

Müşteri Yorumları

Müşteri Yorumları

Pek çok ürünün satışında mağaza puanı ve yorumları ön plana çıkar. Daha önceden mağazadan alışveriş yapmış kişiler tarafından paylaşılan puan ve yorumlar, yeni alıcıların ürünler hakkında yanlış düşüncelere kapılmamasına yardımcı olur. Bu sebeple müşteriyle bağınızı satış sonrasında da koparmamanız oldukça önemlidir. Sipariş memnuniyeti açısından müşterinin aldığı ürünle ilgili herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenerek ilgili bir satıcı olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Ürünle Birlikte Fatura Gönderimi

İnternetten alışveriş yapmada en büyük sorun, müşterilerin yeterince güven duyamamalarıdır. Müşterilerinize satış yaptığınız ürün ile birlikte fatura göndermeniz, daha güvenilir bir alışveriş ortamı oluşmasına katkıda bulunur. İlerde herhangi bir sorun ortaya çıkması durumunda elinizde resmi belge değeri taşıyacak fatura, müşterinin sonraki alışverişlerinde de sizleri tercih etmesini sağlayacaktır.

Ürün Reklamları

Alışverişin en önemli kuralı, ilgi çekici reklamlar ile ürünlerinizi tanıtmaktır. Özellikle yeni mağazaların bolca reklam yapması, daha büyük bir kitleye ulaşmalarında etkili olur. İlk 100 siparişe yeni mağaza sınıfında değerlendirilen işletmeler, her tür alanda reklam yapmalı ve büyüme sürecine girmelidir. Reklam yaparken tamamen doğru bilgilere yer vermeniz, ilerleyen dönemde müşterilerde hayal kırıklığı oluşmasının önüne geçer.

N11 de mağazası olan herkes yüksek puanlara sahip olmayı ister. Ama bu sadece istemekle olmuyor. Yukarıda kısaca anlatmaya çalıştığımız kriterlere uyarsanız sizinde n11 de puan yüksek mağazanız olacaktır. N11 Mağaza Puanı Nasıl Yükseltilir? konusu ile ilgili sormak istediğiniz soru olursa aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.