En İyi Ücretsiz SEO Araçları

Kısıtlı bütçesi olupta seo çalışması yapacaklar için En İyi Ücretsiz SEO Araçları nelerdir bir araya getirdik.Bu ücretsiz seo araçları ile sitenizi analiz edin, site trafiğinizi takip edin.

1. SEO Çalışması

SEO Çalışması
SEO Çalışması

İster e-ticaret sitesi açın ister bir blog sitesi açın herkesin amacı Google da ilk sayda da ve ilk sırada olmak. Yapılan çalışmaların amacı bu. Bu amaçla yaptığımız çalışmalara genel itibariyle seo çalışması deniyor. Yaptığımız bu seo çalışmalarının ne kadar doğru olduğunu ve ne kadar başarılı olduğumuzu ölçümlememiz gerekiyor. Seo analiz yapılabilmesi için geliştirilen bir çok ücretli ücretsiz seo aracı bulunmakta. Her seo aracının kendine mahsus bir takım avantajları bulunmakta. Bu yazımızda seo çalışmalarınızda size yardımcı olacak ücretsiz seo araçları nelerdir onları listeledik.

2. Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights
Google PageSpeed Insights

Bu seo aracı sitenizin hızını analiz edebilir ve sitenizin daha hızlı açılması için hız optimizasyonu ile ilgili tavsiyeler alabilirsiniz. Bu araç Google tarafından geliştirilmektedir.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr adresinden gelen sayfa da sitenizin adresini yazarak test yapabilirsiniz.

3. SEMrush Site Audit

SEMrush Site Audit
SEMrush Site Audit

Bu seo analiz aracı en başarılı ücretli seo analiz araçlarından biri olan Semrush firması tarafından geliştirilmektedir. Bu araç ücretsiz bir araç olup sitenize ait 130 web sitesi sorununa kadar teknik SEO denetimi yapabilirsiniz.

https://www.semrush.com/siteaudit/ adresinden sitenizin teknik analizini yapabilirsiniz.

4. Screaming Frog SEO Spider

Screaming Frog SEO Spider
Screaming Frog SEO Spider

Bu ücretsiz seo analiz aracı ile sitenizin teknik sorunlarını düzeltmek için 500 URL'ye kadar tarama yapabilirsiniz.

https://www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/ adresinden önce uygulamayı bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Kurulum tamamlandıktan sonra sitenizin adresini yazarak analiz yaptırabilirsiniz.

5. Rank Math

Rank Math
Rank Math

Rank Math Wordpress siteleri için geliştirilmiş bir seo eklentisidir. https://rankmath.com/ adresinden eklentiyi indirip sitenize entegre ettikten sonra tamamen optimize edilmiş bir wordpress sitesine sahip oluyorsunuz.

6. Yoast SEO

Yoast SEO
Yoast SEO

Yoast SEO da wordpress site için geliştirilen bir seo eklentisidir. https://tr.wordpress.org/plugins/wordpress-seo/ adresinden eklentiti bilgisayarınıza indirip sitenize entegre ettikten sonra wordpress sitenizin site içi optimizasyonunu yaptırabilirsiniz.

7. Google Analytics

Google Analytics
Google Analytics

Google Analytics Google firması tarafından geliştirilen bir analiz uygulamasıdır. https://analytics.google.com/analytics/web/ adresinden üye olup size verilen kodu sitenize ekledikten sonra sitenize ait ziyaretçi bilgilerini görebilirsiniz. Web sitesi olan herkesin mutlaka kullanması gerekn bir analiz aracıdır.

8. Google Data Studio

Google Data Studio
Google Data Studio

Google Data Studio Google tarafından geliştirilen bir analiz aracıdır. https://datastudio.google.com/ adresinden sitenize ait etkileşimli seo analiz raporları hazırlayabiirsiniz.

9. SEMrush Sensor

SEMrush Sensor
SEMrush Sensor

SEMrush Sensor en iyi seo analiz sitelerinden olan Semrush firması tarafından kullanıma sunulan bir seo aracıdır. https://www.semrush.com/sensor/ adresinden sitenizi yazıp sitenizin arama sonuçlarındaki değişimleri izlemenizi sağlar.

10. Panguin Tool

Panguin Tool
Panguin Tool

Panguin Tool Google algoritma güncellemelerine karşı sitenizin trafik performansını kontrol etmenizi sağlar. https://barracuda.digital/panguin-tool/ adresinden sitenizin bağlı olduğu Google Analytics hesabına erişim izni verdikten sonra algoritma güncellemelerine ait site trafiğinize erişebilirsiniz.