E-ticaret Sitemi ERP Programları ve Muhasebe Sistemi İle Entegre Edebilir Miyim?

E-ticaret Sitemi ERP Programları ve Muhasebe Sistemi İle Entegre Edebilir Miyim? diye merak ediyorsanız makalemizi hemen okuyun.

E-ticaret Sitemi ERP Programları ve Muhasebe Sistemi İle Entegre Edebilir Miyim?
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz

Örneğin Gitti Gidiyor, N11, Trendyol, Markafoni gibi fiziksel iş yerleri veya kendi web sitesi üzerinden aynı anda satış yapan mağazalarda; stok,  depo, ön muhasebe ve döküm yönetimini, siparişlerin ve tekliflerin takibi gibi bütün işlemleri tek bir merkezde kontrol edebilme ihtiyacı doğmuştur. Bu yüzden bu tip işletmeler e-ticaret sitesi ile Entegrasyon ile aktarabileceğiniz alanlar veya ERP Yazılımı;

  • Depo ve Lojistik Süreçlerini
  • Satın Alma ve Tedarik Süreçlerini
  • Satış ve Sipariş Süreçlerini
  • Muhasebe ve Finans Yönetimi

Bu süreçleri yönetebilmek ve bu süreçlerle alakalı satış personeli performansı kar-zarar, vb. raporlamalarını kolayca çıkarabilmek şirketler için ciddi şekilde ticari ve idari avantaj sağlamaktadır.

Bu Entegrasyon Nasıl Sağlanıyor Ve Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Baştan şunu belirtelim ki hiçbir Muhasebe Programı veya ERP Programı GittiGidiyor, N11, Trendyol, Markafoni vb. E-Ticaret platformları ile direk entegreli çalışmıyor. Bu programlar ve platformlar arasındaki entegrasyonu Entegratör firmaları sağlıyor. Bu firmalara örnek olarak Projesoft  ve Entegra verilebilir. Bu firmalar e-ticaret sitenizde size gelen siparişleri Muhasebe programınızda veya ERP de görebilmenizi sağlayarak onları onaylayabilir ve faturalandırmanızı sağlar. Faturalarınızı aynı zamanda düzenli olarak saklama imkânına da sahip olursunuz.

E-Ticaret sitesi kullanımında ERP yazılımlarının entegratör ile bunun dışında birden fazla avantajları vardır. Bunlardan en önemlisi ERP yazılımlarının kendi E-Ticaret sitesi ile entegrasyonu olduğundan herhangi farklı bir entegratör ihtiyacı duymadan çalışabilmesidir. ERP yazılımının kendi bünyesindeki E-Ticaret temalarını tercih ederek kendi E-Ticaret sitenizi oluşturabilirsiniz.

Kolay E Ticaret Yapmak

Entegreli sistemlerle çalışmak size hem zaman tasarrufu sağlar hem de karmaşadan uzaklaştırır.  İlk adımlarda bu sisteme sıcak bakmasanız bile ticaretiniz büyüdükçe uyum elzem bir ihtiyaç olarak karşınıza çıkacak. Hedefiniz büyükse ve sıfırdan başlayıp zirveye çıkmayı düşünüyorsanız sonradan değil en baştan entegrasyona göz gezdirmenizi öneririz. E- ticaret bir anda yükselme ve bir anda düşme özelliğine sahip bir sistemdir. Düzenden uzaklaştıkça bu düşüşlerin keskin olması da kaçınılmaz olduğundan ERP yazılımlarına veya entegratör sistemlere mutlaka bir göz gezdirin deriz.

bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz
bu alana reklam verebilirsiniz
Düzce Üniversitesi Edebiyat mezunu. Makale yazarı. Müzik dinlemekten ve kitap okumaktan hoşlanır. Asla vazgeçme. Kalbin yorulduğunda, ayaklarınla yürü; ama yola devam et.” Paulo Coelho