1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

2024 Web Güvercin Giriş Nedir?


0

Web Güvercin Giriş, Türkiye’nin ilk ve en büyük yemek sipariş uygulaması olan Yemek Sepeti tarafından kendisine kayıtlı olan restoranların sipariş iletişimi için geliştirmiş olduğu projedir. Yemek Sepeti tarafından geliştirilen bu proje ile restoranlar gelen siparişleri ve siparişlerin mevcut durumlarını daha yakından takip edebilmektedir.

Üye iş yerlerine daha iyi hizmet edebilmek için bizzat Yemek Sepeti tarafından geliştirilen proje Web Güvercin ve Web Güvercin Portakal diye ikiye ayrılmaktadır. Yemek Sepeti Nevzat Aydın, Gökhan Akan, Cem Nufusi, Melih Ödemiş tarafından 2001 yılında kurulmuş olup, 2015 yılında rekor bir fiyata Delivery Hero firması tarafından satın alınmıştır.

Web Güvercin Giriş
Web Güvercin Giriş

Web güvercin nedir?

Web Güvercin 2001 yılında kurulan Yemek Sepeti tarafından kendi ağına kayıtlı olan restoran ve yemek hizmeti veren firmaların gelen siparişleri ve siparişlerin durumlarını kontrol edebildikleri yazılımın adıdır. Yemek hizmeti veren firmalar ve restoranlar interaktif portal özelliği taşıyan bu Web Güvercin uygulamasına giriş yaparak gelen siparişleri ve siparişlerin anlık durumlarını kontrol edebilmektedir.

web güvercin giriş
web güvercin giriş

Restoran ve yemek firmaları uygulamayı kullanmak için Web Güvercin Giriş ekranı üzerinden giriş yaparak gelen siparişleri takip edebilmektedir. Bu uygulamayı kullanan üye işyeri restoranlar gelen siparişlere ait;

 • Sipariş Hazırlanıyor
 • Sipariş yolda
 • Sipariş teslim edildi

Gibi anlık sipariş durumlarını güncelleyip kontrol edebilmektedir.

Web güvercin portakal nedir?

Web Güvercin Portakal uygulaması da Yemek Sepeti tarafından geliştirilen bir uygulama olup, bu uygulamada platforma kayıtlı olan firmalar ürün, ekleme, ürün düzenleme, bilgileri düzenleme gibi işlemleri yapabilmektedir. Ayrıca Yemek Sepeti ağına dahil olmak isteyen restoranlarda Web Güvercin Portakal uygulaması üzerinden kayıt olmaktadır.

web güvercin portakal
web güvercin portakal

Yemek sepeti ağına dahil olmak isteyen restoranlar Web Güvercin Portakal sayfasındaki “Yeni Restoran Kayıt” linkine tıklayıp kayıt olabilmektedir.

Web güvercin portakal yeni kayıt nasıl yapılır?

Yemek Sepeti ağına katılıp Yemek Sepetinin bilinirliğinden, potansiyelinden ve diğer avantajlarından yararlanmak isteyen firmalar Web Güvercin Portakal uygulaması anasayfasında yer alan “Yeni Restoran Kayıt” düğmesine tıklamalıdır. Platforma kayıt olmak için yeni restoran kayıt linkine tıklayan restoranlar yeni sekmede açıklan sayfada kendilerinden istenen bilgileri tam ve doğru bir şekilde doldurması gerekir.

Web Güvercin Portakal yeni kayıt işlemi 4 kolay adımda yapılmaktadır. Bunlar;

1.Adım: Yeni kayıt sayfasındaki formu online olarak doldurun ve “kayıt ol” düğmesine tıklayın

2.adım:  Üye olurken verdiğiniz mail adresine Yemeksepeti tarafından ulaştırılacak olan sözleşmeyi bekleyin.

3.Adım: Yemek Sepeti tarafından size gönderilen sözleşmeyi imzalayın ve geri gönderin.

4.Adım: Yemeksepeti hesabınız oluşturuldu!

Web güvercin giriş nasıl yapılır?

Yemek sepeti ağına dahil olan restoranlar kendilerine gelmiş olan siparişleri Web Güvercin Giriş kısmından takip edebilmektedir. Restoranlar gelen siparişlerin hazırlanıyor, yolda, teslim edildi durumlarını da yine bu uygulama üzerinden takip edebilmektedir.

Platforma kayıtlı olan restoranların gelen siparişleri takip edebilmeleri için Web Güvercin Giriş ekranı üzerinden sisteme giriş yapması gerekir. Web Güvercin Portakal uygulaması üzerinden sisteme kayıt olan işletmeler Web Güvercin Giriş sayfasında ki ilgili alanlara kullanıcı adı/e-posta ve şifrelerini yazıp sisteme giriş yapıp gelen siparişleri takip edebilirler.

Web güvercin sipariş takip nasıl yapılır?

Restoranınıza gelen siparişleri Web Güvercin uygulaması ile kontrol edebilirsiniz. Gelen siparişleri kontrol etmek için Web Güvercin uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınıza “Sipariş Takip” sayfası çıkacaktır. Siparişler sayfasında restoranınıza yemek sipariş veren kişilerin Adı-Soyadı, telefon, adres, verilen sipariş detayı gibi tüm bilgileri görebilirsiniz.

Web Güvercin sipariş sayfasında gelen siparişleri kabul veya ret edebilirsiniz. Kabul ettiğiniz siparişin durumunu hazırlanıyor, yolda, teslim edildi şeklinde güncelleyip takip etmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Web güvercin iletişim bilgileri nedir?

Web Güvercin iletişim için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Mailteknikdestek@yemeksepeti.com
Telefon+90 212 359 18 00
Mail – Diğerinfo@yemeksepeti.com
Web güvercin iletişim bilgileri

Web güvercin müşteri hizmetleri

Web güvercin müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek için özel tanımlanmış bir numara bulunmamaktadır. Bu nedenle yukarıda vermiş olduğumuz iletişim bilgileri aynı olup, Web Güvercin Müşteri Hizmetleri ile de iletişime geçebilirsiniz.

Telefon+90 212 359 18 00
Müşteri Hizmetleri444 5 445
Mail Adresiinfo@yemeksepeti.com
AdresEsentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi No:175, C Blok, 34394 / Esentepe / Şişli / İstanbul
Web güvercin müşteri hizmetleri
Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Aslıhan Baturalp, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Kariyerine e-ticaret dünyasında adım atan Aslıhan şu anda bir e-ticaret danışmanlık firmasında profesyonel olarak görev yapmaktadır. Aslıhan'ın iş dünyasındaki başarısının yanı sıra gezmeye olan merakı ve kitap okuma tutkusu onun çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu yansıtır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir