1. Anasayfa
 2. Dijital Pazarlama

Ücretsiz E-posta Pazarlama Araçları 


0

Ücretsiz e-posta pazarlama araçları ile satışlarınızı artırın. Online iletişim üzerinde büyük oranda etkili olan ve her zaman yoğun bir şekilde rağbet duyulan uygulamaların başında şüphesiz e posta gönderimi gelir. E posta pazarlama kampanyası ise mesajlarınızı direkt olarak belli bir kitleye ulaştırılması yönünde rol sahibi olur. Bu yöntem sayesinde hem mevcut hem de potansiyel müşterilerinize ulaşım sağlama imkanınız vardır. 

Ücretsiz e-posta araçları
Ücretsiz e-posta araçları

E-posta araçlarını kullanarak müşterilerinizle aktif olarak iletişimde kalabilirsiniz. Üstelik firmanızın yeni ürünlerinden ya da sunduğu hizmetlerden haberdar olmalarını da yine bu yöntem aracılığıyla sağlamanız mümkündür.

Yapılmış olan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre e posta kampanyaları, firmaların satışlarının en yüksek olduğu platformlardan biridir. Buna bağlı olarak da ücretsiz e-posta pazarlama araçları kullanımı büyük önem arz eder. 

Ücretsiz e posta pazarlama araçları MailChimp, MailerLite ve SendlnBlue ile sınırlıdır. Bunlardan herhangi birini tercih ederek satış oranlarınızı artırmak için yazımıza bir göz atın! 

Ücretsiz e-posta pazarlama araçları
Ücretsiz e-posta pazarlama araçları

Ücretsiz e-posta pazarlama araçları nelerdir?

E-ticaret sitenizin satışlarını artırmak için kullanabileceğiniz pekçok ücretsiz e-posta pazarlama araçları bulunmaktadır. Biz aşağıda sizlere en çok kullanılan ücretsiz e-posta araçları hakkında bilgiler vereceğiz. En çok kullanılan ücretsiz e-posta pazarlama araçları şunlardır;

 • MailChimp
 • MailerLite
 • SendinBlue
 • HubSpot E-Posta Pazarlama
 • Benchmark

Mailchimp

MailChimp uygulaması, her dönem yoğun bir şekilde rağbet gören ücretsiz e posta pazarlama araçları arasında yer alır. Ücretsiz olması sebebiyle özellikle küçük işletmelere büyük faydalar sağlar. Bu uygulama sayesinde müşterilerinize ya da takipçi kitlenize kolay bir şekilde ulaşım sağlama şansınız oluşur.

Uygulamayı kullanarak hedef kitlenize toplu mail gönderimi yapabilirsiniz. MailChimp uygulaması aynı zamanda Pinterest, Facebook, İnstagram ve Twitter gibi diğer sosyal medya hesaplarıyla da entegre olarak çalışabilir. Bu özelliği kullanarak daha geniş kitlelere hitap etmeyi amaçlayabilirsiniz. 

Uygulama bir yandan da e postalarla, müşterilerin alışveriş sepetleri içinde bırakmış oldukları ürünlerin hatırlatmasını yapar. Üstelik dilerseniz müşterilerinize otomatik olarak bildirim ya da tavsiye mailleri atabilirsiniz.

Ücretsiz bir uygulama olması sebebiyle bazı kısıtlamalar vardır. Uygulamanın ücretsiz versiyonunu kullandığınız zaman kişi listenizi iki bin kişi ile sınırlandırmanız gerekir. Ay bazında ise totalde 12 bine kadar posta gönderme şansınız vardır. 

Mailchimp

Mailchimp ücretsiz e-posta paketinde yer alan özellikler:

» Temel e-posta şablonları

» Pazarlama CRM’si

» Anketler

» Özel alanlar

» Tek tıkla otomasyonlar

» 000 aboneye kadar

» Kitle kontrol paneli

» Davranışsal hedefleme

» Temel segmentasyon

» Açılış sayfaları (alışveriş yapılabilir açılış sayfaları dahil)

» Popup formları

» Temel raporlar

» Akıllı öneriler

» 200’den fazla uygulama ile uygulama entegrasyonu

Mailerlite

MailerLite uygulaması, toplu olarak mail göndermeniz konusunda sizlere yardımcı olur. Uygulamayı kullanırken yapmanız gereken ilk şey e posta listenizi sisteme yüklemek olmalıdır. Ardından daha önceden hazırladığınız maili bu listeye gönderebilirsiniz.

Mailleri gönderdikten sonra ise karşı tarafın maili açıp açmadığını da kontrol edebilirsiniz. Yani göndermiş olduğunuz mailin okunup okumadığını anlama şansınız vardır. Tabii ki bu uygulamanın da ücretsiz kısmının birtakım sınırlandırmaları mevcuttur.

Eğer daha fazla mail göndermek ve daha geniş kitlelere ulaşım sağlamak isterseniz uygulamanın Premium versiyonuna geçiş yapabilirsiniz. MailerLite uygulamasını ücretsiz bir şekilde kullandığınız zaman en fazla bin kişiye mail gönderme hakkınız bulunur. Premium versiyonda ise gelişmiş özelliklere erişme şansınız vardır. 

MailerLite
Mailerlite

MailerLite ücretsiz e-posta paketinde yer alan özellikler:

» 1000 abone kaydı

» Aylık 12.000 e-posta gönderimi

» Video eğitimleri ve ayrıntılı bilgi tabanı

» 24/7 e-posta desteği

» Sürükle bırak E-posta editörü

» 25’ten fazla mobil uyumlu, özelleştirilebilir şablon

» Mobil cihazlar için optimize edilmiş açılış sayfaları ve gömülü kayıt formları

» Pop up abone formları

» E-posta otomasyonları

» Gelişmiş segmentasyon

» A / B testi

» Anketler

Sendinblue

SendinBlue ücretsiz sürümünü kullandığınız zaman Web sitenize sınırsız olarak üye ekleme şansınız oluşur. Bu sayede de e posta pazarlama hizmetinizi dilediğiniz kadar mail atarak karşı tarafa iletme olanağınız ortaya çıkar. Ancak diğer ücretsiz uygulamalarda olduğu gibi bu uygulamada da bazı kısıtlamalar söz konusudur.

Size sunulan bu durum bir süreliğine ücretsizdir. Bu zaman dilimi geçtikten sonra aynı özelliklere sahip olmak için bir miktar ücret ödemeniz gerekir. Fakat uygulama aracılığıyla e ticaret ürün tanıtımı ya da haber bülteni gönderme gibi işlemlerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu uygulamayı da diğer sosyal medya hesaplarıyla paralel olarak kullanabilirsiniz. İyi e posta pazarlama araçlarından biri olarak bilinen SendinBlue, müşterileriniz için bazı hatırlatmalar yapmanıza da imkan sunar.

Sistemin sunduğu özellikler arasında e posta pazarlama kampanyanızın, müşterilere sadece mail yoluyla değil sms yoluyla da iletilmesi vardır. Eğer böyle bir özelliğe ihtiyacınız varsa SendinBlue uygulamasını tercih edebilirsiniz. 

SendinBlue
Sendinblue

Sendinblue Ücretsiz e-posta Paket Özellikleri:

» Mobil uyumlu e-posta tasarımcısı

» E-posta şablonu kitaplığı

» E-posta ve SMS kişiselleştirme

» SMS ile pazarlama

» Sınırsız kişi ve ayrıntılar

» Gelişmiş segmentasyon

» Özelleştirilebilir kayıt formları

» Satış CRM’si

» Sohbet

» İşlem e-postaları

» Temel API özellikleri

» Gelişmiş şablon dili

» İş akışı düzenleyicisi

» Sayfa takibi

» Gerçek zamanlı raporlama

» API ve eklentiler

» E-posta desteği

HubSpot e-posta pazarlama

HubSpot e-posta pazarlama aracı içinde bir e-posta pazarlama aracından daha fazlası diyebiliriz. HubSpot e-posta pazarlama aracı e-ticaret sitenizi, giriminizi, projenizi daha fazla büyütmek ve ölçeklendirmek için size profesyonel araçlar sunar.

HubSpot e-posta pazarlama aracı kullanım kolaylığı sağlayan üst düzey sürükle bırak teknolojisi kullanmaktadır. E-posta pazarlama aracı içerisinde yer alan hazır şablonlardan istediğinizi tıklayarak anında kişiselleştirebilirsiniz.

HubSpot e-posta pazarlama aracı içerisinde e-posta gönderdikten sonra durum analizi yapabilmenizi sağlayan kullanıcı dostu grafikler ve trafik haritalar ile tasarlanmış analiz ekranında göndermiş olduğunuz e-postaların etkileşim ve başarı oranlarını detaylı olarak inceleyebiliyorsunuz.

HubSpot e-posta pazarlama aracının ücretsiz versiyonunda uygulamanın tüm araçlarına ücretsiz erişebiliyorsunuz.

HubSpot
HubSpot

HubSpot ücretsiz e-posta versiyonunda sunulan özellikler

» Aylık 2.000 adede kadar e-posta gönderimi

» 5 adede kadar etkin ve 25 statik kişi listesi oluşturma

» Özelleştirilebilir kayıt formları, açılır pencereler, kayan kutular ve açılır afişler

» Hedef tabanlı e-posta şablonları

» Tüm abonelerinizin bilgilerini ve işletmenizle olan etkileşimlerini otomatik kaydeden CRM

» Temel e-posta analitik raporları

» Canlı sohbet ve sohbet robotları

» Reklam yöneticiliği

Benchmark

Benchmark e-posta gönderim aracı hızlı ve kolay bir şekilde e-mail pazarlaması yapmak isteyen küçük işletmeler için ideal uygulamalardan biridir. Benchmart işletmelere ücretsiz –posta gönderme imkanı sunar. Bencmark e-posta pazarlama uygulaması yukarı da anlattığız uygulamalar kadar gelişmiş özelliklere sahip olmasa da küçük işletmelerin ücretsiz e-mail pazarlaması ihtiyacını görebilir.

Benchmark ücretsiz e-posta aracı ile sınırsız bülten abonesine sahip olabilirsiniz. Abone listenize ayda 250 tane e-postayı ücretsiz gönderebilirsiniz. E-posta pazarlamasından çok bir beklentiniz yoksa, küçük bir işletmeyseniz ve ücretsiz e-mail pazarlama aracı arıyorsanız Bencmark işinizi fazlasıyla görecektir.

Benchmark
Benchmark

Benchmark ücretsiz e-posta versiyonunda sunulan özellikler

» Sınırsız abone listesi

» Ayda 250 e-posta

» Temel destek

» Temel e-posta pazarlaması

» Temel e-posta otomasyonu

Yukarıda anlattığımız gelişmiş özelliklere sahip e-mail pazarlama araçlarının haricinde aşağıda ki e-posta pazarlama araçlarını da ücretsiz kullanabilirsiniz.

1-Omnisend

2-Sender

3-MailerLite

4-Email Octopus E Posta Pazarlama

5-Mailjet

6-Moosend

Bu ücretsiz e-posta araçlarının detaylarına uygulamaların web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Merve Hazalhan, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Şu anda deneyimli bir dijital pazarlama uzmanı olarak çalışan Merve, bir dijital ajansın dinamik atmosferinde faaliyet göstermektedir. İleri düzeydeki dijital stratejileri ve yenilikçi yaklaşımlarıyla markaların çevrimiçi varlığını güçlendirirken, hedef kitleleri etkili bir şekilde çekecek kampanyaları başarıyla yönetir. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven Merve, bu tutkusunu farklı kültürleri anlama ve yeni kişilerle tanışma fırsatlarına dönüştürür. Merve Hazalhan, dijital pazarlama alanındaki etkileyici yetenekleri ve geniş bakış açısıyla geleceğin dijital dünyasına yön veren isimlerden biridir.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir