1. Ana Sayfa
  2. Sektörel Analiz

Trendyol, 2021 Kasım Kampanyaları Sonuçlarını Paylaştı


0

Trendyol, 2021 Kasım kampanyaları sonuçlarını paylaştı. Platformunda on binlerce tedarikçiye ev sahipliği yapan Trendyol’un, geçen Kasım’da düzenlediği “Süper İndirim Günleri” ve “Efsane Günler” kampanyaların sonuçlarını duyurmuştuk.

Trendyol, bugün geçen ay gerçekleştirdiği yılın en büyük kampanyaları olan “Süper İndirim Günleri” ve “Efsane Günler”in yeni sonuçlarını açıkladı.  Buna göre platform, Kasım kampanyalarında toplamda 63 milyon ürün sattı. Bu ürünler 112 bin işletmeden tedarik edildi.

Trendyol platformundaki işletmelerin satışları bir önceki Kasım ayına göre 2 kat arttı. Kampanyalı ürünlerin satışları normal günlere göre 6 kat arttı. Anlık 2.1 milyon müşteri platformda buluştu. Trendyol’a Kasım ayı boyunca 1.5 milyar ziyaret gerçekleşirken platformdaki, günlük aktif müşteri sayısı 30 milyona ulaştı.

Üç büyük il dışında en çok satış yapılan iller Kocaeli, Bursa, Aydın oldu. En fazla siparişin verildiği iller ise  İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Adana, Mersin, Konya, Muğla olarak ön plana çıktı. Trendyol bu yıl da, müşterilerinin istedikleri ürünlerdeki indirimlerden hızlı haberdar olması için “favorileme” özelliğini, kampanyalı ürünlere hızlı erişim için ise “fırsat ürünü etiketlerini” kullandı. 16 milyon ürün Kasım kampanyalarına dahil oldu. Kasım kampanyaları döneminde Trendyol’dan en fazla satın alınan ürünler arasında sweatshirt, bot, bebek bezi, bluetooth kulaklık ve ayak maskesi yer aldı.

trendyol kasım kampanya sonuçları

Platform, bu yıl Hızlı Market ve Yemek’e özel hazırladığı Kasım kampanyalarını da müşterileriyle buluşturdu. Trendyol Yemek Kasım ayı verilerine göre Kasım’da en çok sipariş edilen 5 ürün; lahmacun, burger, Adana dürüm, köfte ve tantuni dürüm oldu. Trendyol Hızlı Market Kasım datalarına göre en fazla sipariş edilen ürünler ise sırasıyla yerli muz, patates, havuç, yarım yağlı süt ve maydanoz yer aldı. Ayrıca başta Almanya, Hollanda, İtalya olmak üzere 19 farklı Avrupa ülkesinde 50 binden fazla ürün satışı gerçekleştirildi.

Kaynak: https://webrazzi.com/2021/12/02/trendyol-kasim-kampanyalari-sonuclarini-paylasti-infografik

Oyla! post
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.

Yorum Yap