1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret Eğitim

Telefonla Kaliteli Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir?


0

Telefonla kaliteli ürün fotoğrafı nasıl çekilir? hemen öğrenin. Pandemi sonrası e-ticaret yapmaya karar veren küçük işletmelerin sayısında hızlı bir artış oldu. Aynı artış sosyal medya sitelerinde ürün satmak isteyen kişi ve işletmelerde de oldu.

E-ticaret yapmak isteyen sayısında artış olmasına oldu lakin aynı artış oyunu kurallarına göre yapan küçük işletme sayısında olmadı. Bunun küçük işletmelerin e-ticareti kuralına uygun olarak yapmaları için E-Ticaret nedir? Konulu makalemizi aşağıdaki linkten okumanızı tavsiye ederiz.

Bir e-ticaret sitesinde en önemli kısımlardan biriside ürünleri doğru fotoğraf çekmektir. Çekmiş olduğunuz fotoğraf ne kadar doğru komposizyon ve teknik değerler ile çekilmişse o oranda da satış başarısı yakalıyor. Doğru Ürün Fotoğrafı Çekmek için Nelere Dikkat Edilmeli konusunda yazdığımız makaleyi aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Telefonla kaliteli ürün fotoğrafı nasıl çekilir

Doğru Ürün Fotoğrafı Çekmek için Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru ürün fotoğrafı çekebilmek için profesyonel ekipmanlara ve profesyonel fotoğrafçı bilgilerine sahip olmanıza gerek yok. Sahip olduğunuz cep telefonu ile çok başarılı ürün fotoğrafları çekebilirsiniz. Çektiğiniz bu fotoğrafları Canva gibi sitelerde tasarladıktan sonra hemen sitenize veya sosyal medya hesaplarınıza ekleyebilirsiniz.

Youtube üzerinde fotoğrafçılıkla ilgili güzel videolar yayınlayan PhotoSensia kanalından Serap Caymaz Cep telefonu ile kaliteli ürün fotoğrafı nasıl çekilir ile ilgili güzel bir video serisi yayınladı.

Bu video serisi ile sizde profesyonel ekipmanlarla profesyonel fotoğrafçıların çekmiş olduğu hissini verecek fotoğraflar çekebileceksiniz. Bunun için cep telefonunuza Lightroom Mobile uygulamasını kurmalısınız. Uygulamanın linklerimi aşağıda bulabilirsiniz.

İOS İşletim Sistemi için: https://apps.apple.com/us/app/adobe-lightroom-photo-editor/id878783582

Android İşletim Sistemi İçin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.lrmobile&hl=tr&gl=US

İlk videoda Lightroom Mobile uygulaması hakkında ve uygulamayı çalıştırınca gelen ekrandaki düğmelerin ne işe yaradığı, ikinci videoda ise Lightroom Mobile uygulaması ile fotoğraf üzerinde doğru ayarlar nasıl yapılır o anlatılmakta.

Not: PhotoSensia Youtube kanalına https://www.youtube.com/channel/UCWft8xYO861wXZn9GOWio6A adresinden abone olabilirsiniz.

1.Bölüm – Telefonla Kaliteli Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir ; Lightroom Kamera Ayarları

2.Bölüm – Telefonla Kaliteli Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir ?

3. Bölüm – Telefonla Kaliteli Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

4. Bölüm – Telefonla Kaliteli Ürün Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

5/5 - (1 vote)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.

Yorum Yap