1. Anasayfa
 2. E-Ticaret

Shopier Nedir? Nasıl Kullanılır?


0

Shopier nedir, shopier nasıl kullanılır, shopier kullanmanın avantajları nelerdir, shopier komisyon oranları ne kadardır gibi soruların cevabı bu maklaede. Shopier, talep edilen platform üstünde çalışan bir satın alma ve satış yapma platformudur.

Shopier ile internet sitesinde, sosyal medya hesaplarında ya da farklı pazar yerlerinde ürün satışı yapma imkanı bulunur. Shopier son zamanlarda İnstagram’da oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Shopier satış yapmanıza imkan sağlayarak takipçilerinizi alıcılar yapar. Shopier’da hiçbir sorun olmadan satış yapılır.

shopier nedir
shopier nedir

Shopier nedir?

Shopier, istenen platform üstünde çalışan bir satın alma ve satış ile ödeme otomasyonları sunar.  Sosyal medya hesapları üstünde, internet sitesinde ya da bir pazar yerinden satış yapılırken Shopier kolayca kullanılır. İnstagram, Twitter, Facebook ve Pinterest gibi sosyal medya hesapları üzerinden takipçilerle paylaşılan ürünlerin satışı Shopier ile yapılır.

İnternet sitesinde alt yapı ne olursa olsun Shopier ile satış yapmak mümkündür. Pazar yerlerinde listenen ürünlerin satışa dönüşebilmesi için siparişte ve ödeme otomasyonlarında Shopier kullanılır. Shopier,  kullanım kolaylığı son derece fazla olan bir uygulamadır.

Shopier kullanmanın avantajları nelerdir?

Alıcılar, isterlerse mobil cihazdan isterlerse de bilgisayardan ürünleri ve ürün hakkındaki bilgileri görüntüler. Üye olmalarına gerek kalmadan sipariş verirler. Alıcıların siparişi sosyal medya hesaplarından ya da internet sitesinden başlasa da ödeme satıcıya ait özel sayfada tek tıkla yapılır. Bu şekilde siparişlerin satışa dönme oranları da artar. Shopier üzerinden satıcılar istenen platformda rahatça satış yapabilirler.

Online dükkanda sadece satıcıya ait ürün ve içerikler bulunur. Alıcıların dükkanı ziyaretiyle sipariş süreci başlar. Ardından alıcının temas kurmasına gerek kalmadan satış hızlanır.

Shopier kullanmanın artıları nelerdir?

Sosyal medya hesaplarında takipçiler alıcılara dönüşür. Alıcılara banka kartı ya da kredi kartı ile ödeme ve taksit olanağı sunulur. Sipariş alındığında bütün bilgilendirme otomatik olur. Bu sayede sipariş takibi de yapılır. Shopier’da her zaman güvenli bir şekilde satışa başlanır ve devam eder.

Alıcılar İçin Shopier Kullanmanın Artıları Nelerdir?

Shopier kullanımın kolay olması en büyük artılardandır. Alıcılar takip edilen kişinin listelediği ürünlerini rahat bir şekilde alır. Kartlı ödeme yolları ile bilgiler ve sipariş güvendedir. Beğenilen ürün kredi kartıyla taksit imkanıyla alınır.

shopier nasıl kullanılır
shopier nasıl kullanılır

Shopier üzerinde nasıl satış yapılır?

Shopier’den satış yapmanın  toplamda 3 yöntemi bulunur.

 1. Sosyal medya üstünden satış
 2. Pazar yerleri üzerinden
 3. E-ticaret sitesi üzerinden

satış yapmaktır. Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya hesapları üzerinden satışa başlanabilir. Aynı zamanda alıcılara banka kartı ya da kredi kartıyla ödeme olanağı sunulur. Ayrıca taksitli ödeme imkanı verilir.

Sosyal medya hesabında Shopier’in dükkan linki ve ürünlerini gören takipçiler alıcıya dönüşür. Bütün sipariş süreci otomatik olur. Aynı zamanda alıcılar ödeme alındığında ya da ürün gönderimi yapıldığında bilgilendirilir. Shopier ile internet sitesinden saniyeler içinde satışa başlanır.

Ayrıca alıcılara kartlı ödeme ve taksit olanağı sunulur. Ön ödemeli kart kabul edilir. İnternet sitesinin alt yapısı önemli değildir. Her şekilde Shopier ile satış yapılır. Shopier alt yapısına geçildiğinde satıcılar, isterlerse mobil cihaz isterlerse de bilgisayar kullanarak internet üzerinden satış yapar.

Shopier ile global olan pazar yerinde de hemen satışa başlanabilir. Dükkanlar, Shopier ile yönetilir. Hem yurt dışı hem de yurt içi alıcıların ödeme süreci ve siparişleri otomatik bir hale gelir. Üye olmanızdan bağımsız bir şekilde Shopier’de alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartına taksit imkanı ile de ödeme yaparsınız.

Shopier komisyon oranları ne kadar?

Shopier, yurt içi satışlarda yapılan satış bedelinin üstünden yüzde 2,99’dan başlayan oranla işlem bedelleri ve 49 kuruşluk sabit bedel kesintisi yapar. Yurt dışındaki satışlarda ise yüzde 3,99 ve 0,49’dan başlayan ücretle kesinti yapar. Satış yapılmadığında herhangi bir ücret talep etmez. Güncel komisyon oranları için Shopier web sitesi üzerinden veya müşteri temsilcilerinden bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Shopier güvenli midir?

Shopier, hem  internet hem de pazar yerinden satış yapmayı sağlar. Ödeme güvenliği sağlar. Alıcılar siparişe internet sitesinden ya da sosyal medya hesabından başlasın fark etmez. Ödeme satıcının özel sayfasında tek tıkla olur. Bu sayede siparişin satışa dönme oranı da büyük ölçüde artar. Shopier son derece güvenli bir uygulamadır.

instagram da shopier
instagram da shopier

 İnstagram da Shopier nasıl kullanılır?

İnstagram hesabından Shopier’i kullanmak, son derece kolaydır. Bunun için Shopier’de ürünler listelenir ve online dükkan açılır. Dükkanda ürünler listelenir ve dükkan linkine İnstagram hesabında yer verilir. Link ise dükkan seçeneklerinden kopyalanır. İnstagram’da Shopier kullanmak bu kadar basittir.

Shopier’de ürün listeleme nasıl yapılır?

Shopier’da ürün listelenmesi bilgisayar ortamı ya da mobilde yapılır. Bilgisayar ya da mobil cihazın tarayıcısından Shopier hesabına giriş yapılır. Ardından da ürünler ve ürün listeleme kısmına gidilir. Bu kısımda bulunan + ikonuna tıklanır. Mobil uygulamada ya da bilgisayarda ürün listelenirken kısaca şu detaylara dikkat edilmesi gerekir;

 • Ürünün mutlaka bir adet görseli yüklenir.
 • Ürün açıklaması ve ürün adı girilir.
 • Para birimi ve satış fiyatı seçilir.
 • Ürünün stok adedi girilir.
 • Kargo seçimi yapılır.

Bunlar tamamlanınca ürünler listelenir. Listelenen ürün hemen dükkanda görüntülenir. Satıcı ürünün direk görüntüleyip alıcıya gönderebilmek için kısa bir ürün linki alır. Ürün açıklamasının girilmesi mecburi olmadığı halde ürünün satışını olumlu etkileyeceği için tercih edilir.

Kullanıcılar bunları da sordu

Okuyucularımızın “Shopier nedir, nasıl kullanılır” konusunda sormuş oldukları sorulara kısa kısa cevaplar vermeye çalıştık. Sizinde bu konuda sormak istediğiniz bir soru varsa aşağıdaki yorum kısmından bize yazabilirsiniz. Sorunuza en kısa süredecevap verilecektir.

Shopier ne kadar güvenli?

Shopier sosyal medya platformları, Pazar yerleri ve kendi e-ticaret siteniz üzerinden güvenli bir şekilde ödeme alabilmenizi sağlar. Shopier BDDK tarafından onaylı bir firmadır. Bu nedenle Shopier’i güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Shopier yüzde kaç komisyon alıyor?

Shopier, yurt içi satışlarda yapılan satış bedelinin üstünden yüzde 2,99’dan başlayan oranla işlem bedelleri ve 49 kuruşluk sabit bedel kesintisi yapar. Yurt dışındaki satışlarda ise yüzde 3,99 ve 0,49’dan başlayan ücretle kesinti yapar. Satış yapılmadığında herhangi bir ücret talep etmez. Güncel komisyon oranları için Shopier web sitesi üzerinden veya müşteri temsilcilerinden bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Shopier Türk mü?

Shopier, Türk girişimciler tarafından kurulmuş ve geliştirilmiş bir ödeme sistemidir. Başta kendi e-ticaret siteniz ve İnstagram, Facebook gibi platformlarda satmış olduğunuz ürünlerin ödemelerini güvenli bir şekilde kredi kartlarından tahsil etmenizi sağlar.

5/5 - (3 votes)
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 1
  tepkisiz
  Tepkisiz
 • 0
  _lgisiz
  İlgisiz
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Eylül Arslanoğlu, Samsun doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan bir e-ticaret uzmanıdır. Kariyerine e-ticaret alanında uzmanlaşarak adım atan Eylül, kategori yöneticisi olarak görev yapmaktadır. E-ticaretin dinamik dünyasında deneyimli olan Eylül, ağırlıklı olarak e-ticaret, e-ticaret eğitimi, e-ticaret yazılımları ve e-ticaret entegrasyonları gibi konularda uzmanlaşmıştır.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir