Girişimcilerin dikkat etmesi gerekenler – Start-Up Hukuku Nedir?

Girişimcilerin dikkat etmesi gerekenler nelerdir, start-up hukuku nedir? cevabı bu makalede. Gişirimcilik uzun soluklu bir maraton. Bu maratona çıkmadan önce ne kadar bilgili, donanımlı olursanız o derece dayanıklı ve başarılı olursunuz.

Girişimcilik yolculuğunda pazarlama, hukuk, muhasebe, lojistik, personel yönetimi gibi onlarca bilgi kategorisi var. Girişimciler genelde bu kategorilerden hukuk kısmını ihmal etmekte, en sona bırakmakta. Oysaki en başta temele hukuğu yerleştiren girişimler daha uzun soluklu oluyor.

Ama ülkemizde girişimcilik, e-ticaret hukuku, start-up hukuku gibi alanlarda hukuki zemin sağlam olmadığı gibi bu alanlarda bilgili, kendini yetiştirmiş avukat sayısıda fazla değil.

start-up hukukuPin
start-up hukuku

Oplog Youtube kanalı girişimciler ve start-up firmaları için danışmanlık hizmeti veren Avukat Aybala Kurtuldu ile güzel bir söyleşi gerçekleştirmiş. Bu söyleşide start-up hukuku nedir, start-up nedir, girişimcilik nedir, girişim kurulurken nelere dikkat edilmeli, gizlilik sözlşemesi nedir, marka konumlandırma nedir gibi girişimcilerin işine yarayacak çok önemli bilgiler bulunmakta.

Oplog Youtube kanalına https://www.youtube.com/channel/UCO7X-JAjCTrEBcJNSLbgU5g adresinden abone olabilirsiniz.

YouTube video
Start – Up Hukuku Nedir? – Girişimcilerin dikkat etmesi gerekenler.
Oyla! post

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Photo of author

eticaretsitesi

eticaretsitesi, aktif olarak N11, Çiçek Sepeti, Trendyol gibi pazar yerlerinde mağazası olan, eticaret sitesi olan, e-ticaret ile ilgili edindiği tecrübeleri, öğrendiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seven bir içerik yazarıdır. eticaretsitesi, gerçek ve tecrübe edilmiş bilgileri paylaşır.
Yorum yapın

1