Girişimcilerin dikkat etmesi gerekenler - Start-Up Hukuku Nedir?

Bir girişim kurulurken nelere dikkat etmek gerekir, start-up hukuku nedir, girişimcilikte hukuki olarak nelere dikkat etmek gerekir konularını uzmanından dinleyin.

Girişimcilerin dikkat etmesi gerekenler - Start-Up Hukuku Nedir?
Girişimcilerin dikkat etmesi gerekenler - Start-Up Hukuku Nedir?

Gişirimcilik uzun soluklu bir maraton. Bu maratona çıkmadan önce ne kadar bilgili, donanımlı olursanız o derece dayanıklı ve başarılı olursunuz. Girişimcilik yolculuğunda pazarlama, hukuk, muhasebe, lojistik, personel yönetimi gibi onlarca bilgi kategorisi var. Girişimciler genelde bu kategorilerden hukuk kısmını ihmal etmekte, en sona bırakmakta. Oysaki en başta temele hukuğu yerleştiren girişimler daha uzun soluklu oluyor. Ama ülkemizde girişimcilik, e-ticaret hukuku, start-up hukuku gibi alanlarda hukuki zemin sağlam olmadığı gibi bu alanlarda bilgili, kendini yetiştirmiş avukat sayısıda fazla değil.

Oplog Youtube kanalı girişimciler ve start-up firmaları için danışmanlık hizmeti veren Avukat Aybala Kurtuldu ile güzel bir söyleşi gerçekleştirmiş. Bu söyleşide start-up hukuku nedir, start-up nedir, girişimcilik nedir, girişim kurulurken nelere dikkat edilmeli, gizlilik sözlşemesi nedir, marka konumlandırma nedir gibi girişimcilerin işine yarayacak çok önemli bilgiler bulunmakta.

Oplog Youtube kanalına https://www.youtube.com/channel/UCO7X-JAjCTrEBcJNSLbgU5g adresinden abone olabilirsiniz.