2021 n11 Mağaza Açma Süreçleri - Online Mağaza Aç

n11 mağaza açma süreçlerini öğrenerek sizde n11 mağazanızı oluşturun. n11 avantajlar dünyası ile sizde kazanmaya başlayın. 2021 n11 Mağaza Açma Süreçleri ile hemen Online Mağaza Aç.

2021 n11 Mağaza Açma Süreçleri - Online Mağaza Aç
2021 n11 Mağaza Açma Süreçleri - Online Mağaza Aç

Teknolojinin son dönemlerde hızlı bir şekilde gelişim göstermesi, insanların internet ortamına daha fazla yoğunlaşması noktasında büyük oranda rol sahibi olur. Günümüzde e-ticaret yapmak son derece popüler bir boyuta ulaşmayı başarır.  İnternet üzerinden ürün satışı yapmak, e-ticaret işine adım atmak ya da var olan satışınızı yükseltmeyi amaçlıyorsanız bu işi kurallarına göre yürütmeniz gerekir. N11.com, internetin en güçlü satış ağlarından biridir. 2020 tablosundan yola çıkmak gerekirse Türkiye'de ve diğer 26 ülkede toplam 17 milyon üyesi ve 130 milyona varan ürün satışıyla N11, satıcılarına sunduğu fırsatlarıyla pek çok imkan sunar. Peki n11 üzerinde mağaza açmanın detayları nelerdir? N11 mağazaları hangi aşamalarla açılır? Neler gerekir? İşte detaylar!

Kimler N11'de Mağaza Açabilir?

N11'de mağazanızı açıp satış yapabilmeniz için ilk etapta şirket sahibi olma şartınız vardır. Bu şartı sağlamıyorsanız üye olabilirsiniz. Fakat sistem üzerinden mağazanızı açamazsınız ve dolasıyla satış yapamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti dahilinde vergi numarasına, banka hesabına ve e-posta adresine sahip bütün şirketlerin N11'de mağaza açıp satış yapma imkanı bulunur. Yani n11 çalışma sistemi üzerinde bütün her şey yasal yollarla yapılır. Dolayısıyla son derece güvenilir bir sistemdir.

N11 'de Mağaza Açma Aşamaları Nelerdir?

N11 'de Mağaza Açma Aşamaları Nelerdir?

N11 sistemiz üzerinden mağazanızı açıp satışlara başlamak için uygulamanız gereken birkaç adım vardır. N11'de mağaza açmanız için ana sayfanızın alt tarafında yeşil çerçeveli “Ücretsiz Mağaza Aç” butonuna basıp önünüze çıkan yeni sayfadan N11 mağaza açma aşamaları ile ilgili genel bir bilgi edinme şansınız vardır. Karşınıza çıkan bu bilgilendirme sayfası sizi otomatik olarak N11 mağaza açma sekmesine yöneltecektir. N11'de mağaza açmak için 4 aşama vardır. Bu aşamaları kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür;

1.N11 Üyelik Kaydı

Öncelikle Google arama motoruna n11 mağaza açma yazıp aratın çıkan ilk sonuca tıklayarak veya adres çubuğuna so.n11.com yazarak gelen sayfadaki siyah bar içerisindeki Hemen Üye Ol düğmesine tıklayın. Burada seçilmiş olan şirket türüne göre sizden istenilecek bilgiler, üyelik formuna aktarılır ve N11 sözleşmesi tarafından onaylanır. Üyelik formu için ise:

 • Kullanıcı ismi
 • Şifre
 • E-posta
 • (Değiştirilmeyen) mağaza ismi yazılır ve
 • Şirket türüne göre üyelik seçilir.

Mağaza isminizi yazdıktan sonra size ait N11 mağaza web adresi tanımlanır. Üyelik kaydı için N11 sözleşmesini de okuyup onaylamanız gerekir.

2.n11 Aktivasyon

Aktivasyon; aslında onay kodudur. Bu bölümde e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkinize tıklayıp e-posta adresinizi aktif duruma getirmeniz gerekecektir. Böylelikle üyeliğiniz aktif duruma gelmiş olacaktır. Bunun sebebi ise mağaza açan kişinin gerçekten siz olup olmadığının tespit edilmek istenmesidir. Üyeliğiniz aktif hale geldikten sonra ana sayfanızın altında bulunan “Mağaza Girişi” butonuna basıp sizin belirleyeceğiniz kullanıcı ismi ve şifrenizle giriş yapma imkanına sahip olursunuz.

3.n11 Evrak Yönetimi

Üçüncü yani son bölümde ise üyelik formunuz ve aktivasyonunuz işleme alındıktan sonra sizden istenilen evraklarınızı mağazanızı açabilmeniz için gerekli sisteme girişini yapmanız istenecek olup N11'e girişinizi yaptıktan sonra hesabım bölümünden evrak yönetimine tıklamanız gerekir.

N11'de Mağaza Açmak İçin Gereken Evraklar

N11'de Mağaza Açmak İçin Gereken Evraklar

N11 üzerinde mağaza açıp satış yapmak için istenen evraklar şirkete göre değişiklik gösterir. N11’de mağaza açmak için gerekli olan evrak listesi şu şekildedir:

Şahıs Şirketlerine Ait Evraklar İçin:

 1. Son 1 yıla ait vergi levhası
 2. İmza
 3. Sadece ön yüz olmak üzere kimlik fotokopisi
 4. Komisyon anlaşması
 5. N11.com sözleşmesi

Sermaye Şirketlerine Ait Evraklar İçin :

 1. Güncel icraat belgesi
 2. 2 Son 1 yıla ait vergi levhası
 3. Ticaret Kuruluşu Sicil Gazatesi
 4. İmza
 5. Komisyon Anlaşması
 6. N11.com sözleşmesi

İndirilecek N11 Evrakları

Yukarıda bahsedilmiş olan her iki şirket tipi için de N11.com komisyon anlaşması ve N11.com sözleşmesi gerekir. Bu her iki evrak da N11.com için son derece önemlidir. Sayfa üzerinde ye alan bağlantıya tıklayarak sözleşmeyi indirme şansınız vardır. Komisyon anlaşmasındaki oranlarınız üyelik kaydı sırasında seçilen kategoriye göre baz alınır.

Onay Süreci

Bir araya getirmiş olduğunuz bütün evrakların N11 sitesine girişi yapıldıktan sonra evraklarınız için onay butonunuz aktif hâle gelir. Bu sayede N11'de mağazanızı açıp ürün satışında bulunabilmeniz için onay başvurunuz iletilmiş olur. Onay süreciniz de tamamlandığı zaman bu artık mağazanızın açıldığı anlamına gelir.

N11 Listeleme Paket Fiyatları Nasıldır?

N11'de mağaza açtıktan sonra ortalama 3.000 ürüne kadar listeleme yapma imkanınız vardır. 3.000 üründen fazla listelemeleriniz için ihtiyacınıza göre listeleleme paketlerinden satın almanız gerekir. N11 listeleme paket fiyatları hakkında kısaca şu şekilde bilgi vermek mümkündür;

1.Mini Paket: 100 adet ürün listelemesi için - Aylık 8 TL

2.Standary Paket: 500 adet ürün listelemesi için – Aylık 40 TL

3.Pro Paket: 1.000 adet ürün listelemesi için – Aylık 80 TL

4.Mega Paket: 5.000 adet ürün listelemesi için – Aylık 400 TL

5.Ultra Paket: 10.000 ürün listelemesi için – Aylık 800 TL

Listeleme ücretleri aylık alınır ve ay sonu geldiği zaman yenilenmesi gerekir. Yenilenmediği zaman 3.000'in üstündeki ürünler “Limit Dışı” kategorisinde olur. Ve bu ürünler satışa kapalı hâle gelir. Listeleme paketlerinin iptali ya da iadesi olmaz.

N11 Mağaza Yönetimi

N11 Mağaza Yönetimi

Eğer satışlarınızı yürüttüğünüz bir e-ticaret ortamınız yoksa bütün satış ve siparişlerinizi N11 sitesi üzerinden yürütmeniz gerekir. N11 mağaza yönetimi için belli başlı yönetim türleri aşağıdaki gibidir;

 • Ürün Yönetimi
 • Sipariş Yönetimi
 • Ödeme ve Fatura Yönetimi
 • Reklam Yönetimi ve
 • Pazarlama Yönetimi'dir.

Bu yönetim şekillerini tek tek incelemek gerekirse:

Ürün Yönetimi: Ürün yönetimi, ürün bilgisi düzenleme ve listeleme paketleri gibi bölümler yer alır.

Sipariş Yönetimi: Sipariş iptali, iadesi ve değişimi bölümleri yer alır.

Ödeme ve Fatura Yönetiminde: Satış, para transferi, e-fatura bölümleri yer alır.

Reklam Yönetiminde: N11 reklamlarına ait çeşitli içerik mevcuttur.

Pazarlama Yönetiminde ise: Kupon, kampanya ve özel teklifler yer alır.

N11 Mağaza İçin E-ticaret Alt Yapı Seçimi

N11 mağazanızda satış potansiyelinizi yükseltmek istiyorsanız bir e-ticaret sisteminden destek edinmeniz gerekir. E-ticaret sistemleri mağazanızın yönetimini nasıl bir yöntem ile yürüteceğinizi belirler. Seçeceğiniz e-ticaret alt yapı yazılımları ise N11 sistemiyle ve SEO ile uyumlu ve güven içinde her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayacak kriterlerde olmalıdır. Bu şekilde olduğu takdirde hem markanız için kurumsal bir izlenim oluşur hem de her iki portalda aynı sistem kullanma imkanınız ortaya çıkar. N11 üzerinden mağazanızı yönetmek için tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi son derece hassas davranmanız gerekir.

N11 Mağaza Açma